Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
02/03/2016 - 14:35

Gdzie na studia? Uczelnie i maturzyści na Sądeckich Targach Edukacyjnych

Po targach dla gimnazjalistów przyszedł czas na uczniów szkół średnich. Na Targi Uczelni Wyższych zawitało kilkadziesiąt uczelni, głównie z Małopolski, a nawet ZUS i urzędy pracy. Licealiści zbierali po kolei gadżety, oglądali prezentacje i pytali przedstawicieli o warunki studiowania. I co tu wybrać?

Podobnie jak wczoraj hala Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu zapełniła się wystawcami i tłumami zainteresowanych uczniów. Wykładowcy, studenci i pracownicy marketingu odpowiadali na szereg pytań maturzystów, którzy za kilka miesięcy będą musieli podjąć ważną życiową decyzję: gdzie na studia?

Targi przygotowane są z myślą o klasach maturalnych, a także ich młodszych o rok rówieśnikach, bo mają oni dłuższy czas na przygotowanie się do tak ważnej decyzji, jaką jest wybór studiów. W tym dniu zainteresowani dowiedzą się wielu szczegółów, jakich zapewne nie znajda na stronach internetowych lub w folderach – mówi Artur Franczak ze Stowarzyszenia Profesjonalnego Samorządu, organizatora targów.

Tradycyjnie impreza jest najsilniej obsadzona przez sądeckie uczelnie: Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Wyższą Szkołę Biznesu NLU, Policealną Szkołę Pracowników Służb Medycznych i Społecznych i TEB Edukacja.

Stawiamy na różnorodność, co wynika z lokalnych oczekiwań przede wszystkim młodzieży. Staramy się tak dostosować naszą ofertę, aby była maksymalnie komplementarna względem tych oczekiwań i oczekiwań rynku pracy. Warto wybrać PWSZ, bo jesteśmy uczelnią nowoczesną i dynamiczną z bardzo różnorodną ofertą i potencjałem demograficznym. Mamy bardzo wiele kół naukowych, a działalność studencka nie koncentruje się tylko na procesie kształcenia. Studenci mają szansę rozwijania pasji i zainteresowań. Mamy świetną bazę lokalową i obiekty Instytutu Kultury Fizycznej z bieżnią i basenem, z których korzystają również studenci innych kierunków – mówi Tomasz Zacłona, wykładowca i rzecznik prasowy PWSZ w Nowym Sączu.

Obok lokalnych uczelni na targi zawitali m.in.: Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Wzorem ubiegłych lat zabrakło Uniwersytetu Jagiellońskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej.

(JB)
Fot. JB

Gdzie na studia? Wystawcy i maturzyści na Sądeckich Targach Edukacyjnych, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)