Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
06/06/2016 - 10:45

Florek zatrudni 1000 osób i da podwyżkę załodze?

Stworzenie tysiąca nowych miejsc pracy i podwyżkę o 50 proc. dla załogi zapowiedział Ryszard Florek, prezes firmy Fakro. Sądecki potentat na rynku okien dachowych obchodzi jubileusz 25-lecia. Sensacyjna deklaracja prezesa padła podczas jubileuszowej konferencji z udziałem sądeckich przedsiębiorców, samorządowców i parlamentarzystów. Ryszard Florek roztoczył przed gośćmi śmiałe plany rozwoju firmy.

"Zakładamy, w ciągu dwóch lat podwojenie udziału w rynku, że w Nowym Sączu przybędzie przynajmniej tysiąc nowych miejsc pracy, które FAKRO stworzy i że nastąpi wzrost wynagrodzeń przynajmniej o 50 procent" - czytamy wypowiedz Ryszarda Florka na stronie Urzędu Miasta Nowego Sącza.  

Prezes warunkuje spełnienie swej dekalracji od sukcesu Fakro w dywersyfikacji przychodów. Już nie tylko okna dachowe, gdzie konkurencja jest bardzo silna, ale także innymi produktami zamierza Florek podbijać świat. Co to będzie dokładnie - nie zdradził.

Fakro czeka również na rozpatrzenie przez Komisję Europejską skargi w sprawie nieuczciwych praktyk stosowanych przez zagranicznych rywali na rynku okien dachowych. Chodzi o dumpingowe ceny wyrobów, co ma na celu wyeliminowanie konkurencji.  

Warto wiedzieć
FAKRO to producent okien dachowych, zajmujący pozycję wicelidera pod względem sprzedawanych okien na świecie z ok. 15-proc. udziałem w rynku. Wyroby FAKRO sprzedawane są w 40. krajach świata. Firma powstała w 1991 roku, jest spółką prywatną, opartą w 100 procentach na kapitale polskim. Grupa FAKRO zatrudnia łącznie ponad 3 tys. pracowników i posiada 15 własnych zagranicznych firm między innymi w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Jest jedną z najbardziej innowacyjnych polskich firm.
(s), źródło: nowysacz.plDziękujemy za przesłanie błędu