Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
29/08/2016 - 16:20

Eko-Curo: Firma ma się wynieść do października. Czy to było podpalenie? [FILM]

Mieszkańcy domów sąsiadujących ze starą cegielnią przy Grunwaldzkiej dostali odpowiedź na skargę złożoną w sprawie działalności spółki Eko-Curo. Kierownik delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska Ewa Gondek informuje, że Eko-Curo nie posiada dokumentów uprawniających do prowadzenia działalności.

Zobacz też: Eko-Curo: strażacy sześć godzin gasili pożar przy Grunwaldzkiej! Wjedzie tu w końcu prokurator?

W urzędowym dokumencie czytamy, że

- Kontrolowany podmiot w żaden sposób nie uregulował stanu formalno-prawnego w zakresie prowadzonej działalności przed jej rozpoczęciem tj. podmiot nie dokonał zgłoszenia właściwemu organowi zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego, w którym prowadzi działalność oraz nie uzyskał wymaganych regulacji tj.: decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, pozwolenia na wytwarzanie odpadów i zezwolenia na przetwarzanie odpadów. Kontrola wykazała również, że podmiot nie prowadzi wymaganej ewidencji odpadów.

Dalej Ewa Gondek zaznacza, że Eko-Curo zostało ukarane mandatem a dodatkowo prowadzone jest postępowanie w sprawie wymierzenia administracyjnej kary pieniężnej.

Zobacz też: Eko-Curo: Działa od zeszłego roku, a dopiero pyta, czy może to robić. Koniec dramatu mieszkańców Grunwaldzkiej bliski?

Najistotniejsza dla miejscowych informacja jest jednak na końcu dokumentu:

- W związku z brakiem zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego Inspektorzy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nowym Sączu przeprowadzili przy współudziale przedstawicieli WIOŚ i Urzędu Miasta Nowego Sącza oględziny ww. obiektu budowlanego. W trakcie oględzin przedstawiciel podmiotu poinformował, że podmiot zakończy prowadzenie działalności w ww. obiekcie budowlanym do końca 2016 roku.

Mieszkańcy domów sąsiadujących z Eko-Curo nie kryją satysfakcji i borą zobowiązanie do wyprowadzki za dobrą monetę.

- Z całego serca na to liczmy - nie kryją.

Jednocześnie w korespondencji, którą otrzymaliśmy po wczorajszym pożarze od zarządu spółki Eko-Curo wynika, ten mówi wprost o : podpaleniu zakładu produkcyjnego.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Czytelnicy Dziękujemy za przesłanie błędu