Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
28/10/2016 - 19:05

Egzaminator z MORD-u znokautował członka PiS. Wybory na Kaduku

Osiedle Kaduk w Nowym Sączu ma nowy zarząd. Z ubiegania się o reelekcję zrezygnował Stanisław Markowicz. Stosunkiem 56 do 11 Krzysztof Leśniak, egzaminator Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, pokonał Andrzeja Kowala, przedsiębiorcę i członka Prawa i Sprawiedliwości. Nowy przewodniczący ma również trzech współpracowników: Kazimierza Bąbę, Beatę Suchonek i Jerzego Ptaszyńskiego.

Nie trzeba być mieszkańcem osiedla Kaduk, żeby wiedzieć, że to najmniej atrakcyjna część Nowego Sącza, na której dominują sklepy meblowe, złomowiska, duże i małe przedsiębiorstwa. Mieszkańcy nie mają, gdzie chodzić z małymi dziećmi, a o popularnych w mieście siłowniach pod chmurką zapewne nikt tu nie marzy. Wizytówką Kaduka jest dziurawa, szutrowa ul. Tartaczna.

Czytaj: Nowy Sącz: Kto ma władzę na osiedlu, ten może startować do rady

Na wybory nowego Zarządu Osiedla Kaduk do Zespół Szkolno-Przedszkolnego nr 9 przyszło dziś 68 osób (wymagane kworum stanowi 50 osób). Za porządek spotkania odpowiedzialny był wiceprzewodniczący Michał Kądziołka, który z powodzeniem zarządza pobliskim os. Dąbrówka. Od początku wiadomo było, że dotychczasowy przewodniczący Stanisław Markowicz nie będzie kandydował (został za to szefem komisji skrutacyjnej). O miejsce po nim stanęli do boju: Krzysztof Leśniak i Andrzej Kowal (członek Zarządu Osiedla Kaduk). Wygrał zdecydowanie Leśniak. Obok niego w zarządzie zasiądą: Kazimierz Bąba (39 głosów), Beata Suchonek (31) i Jerzy Ptaszyński (31).

Radny Michał Kądziołka zagwarantował swoje wsparcie dla nowego zarządu.

(JB), fot. JB

Egzaminator z MORD-u znokautował członka PiS. Wybory na Kaduku, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu