Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 25 września. Imieniny: Aureli, Kamila, Kleofasa
24/05/2016 - 16:40

Dziennik Gazeta Prawna docenia Ryszarda Nowaka. To „Włodarz 2016”

W Warszawie podczas uroczystej gali Rankingu „Perły Samorządu 2016” prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak został laureatem pierwszego miejsca w kategorii „Włodarz 2016” wśród miast do 100 tys. mieszkańców. Nowy Sącz zaś zajął trzecie miejsce w kategorii „Samorząd 2016”.

Jak podkreślają organizatorzy „udział w Rankingu jest całkowicie bezpłatny! Nie wiąże się z żadnymi opłatami na każdym etapie – od wypełnienia ankiety do udziału w gali finałowej”. W ocenie wójtów, burmistrzów i prezydentów brane były pod uwagę strategia rozwoju, zarządzanie, aktywna współpraca ze społecznością lokalną i największe sukcesy w minionym roku.

W tegorocznej edycji wśród laureatów w poszczególnych kategoriach znaleźli się m.in. prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, prezydent Lublina Krzysztof Żuk oraz prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz. Natomiast w gronie najlepszych miast znalazły się m.in.” Gdańsk, Olsztyn, Gliwice, Sopot i Kędzierzyn-Koźle.

To był dobry rok dla miasta, mieszkańców i dla mnie osobiście jako prezydenta. Spełniły się wieloletnie oczekiwania sądeczan, bo nakładem blisko 100 milionów złotych zbudowaliśmy Obwodnicę Północną z nowym mostem na Dunajcu. Zostaliśmy również docenieni za efektywność w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego Nowy Sącz - w okresie mojej prezydentury - pozyskał blisko 850 milionów złotych środków zewnętrznych, które umożliwiły realizację wielu projektów infrastrukturalnych. Cieszę się, że stworzyłem zespół, z którym osiągam tak znaczące sukcesy dla miasta i mieszkańców – mówi Ryszard Nowak.

 Kapituła organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, przy wsparciu merytorycznym międzynarodowej firmy doradczej Deloitte, Rankingu "Perły Samorządu", przyznaje nagrody w czterech kategoriach: gmina wiejska, gmina miejsko-wiejska,  gmina miejska do 100 tys. mieszkańców i gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców

Ranking odbywa się od czterech lat. W zeszłorocznej edycji Ryszard Nowak odebrał dla Nowego Sącza „Perłę Samorządu 25-lecia” oraz wyróżnienie w kategorii „Włodarz 2015”.

A Wy, co sądzicie o nagrodzie dla Ryszarda Nowaka? Należało się?

(JB)
Źródło: Biuro Prasowe Rzecznika Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz „Dziennik Gazeta Prawna”
Fot. UM Nowy Sącz

Prezydent Ryszard Nowak „Włodarzem 2016”


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe