Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 14 sierpnia. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
21/01/2017 - 14:40

Dziękujemy za wsparcie! Nadal zbieramy pieniądze dla dzieci ze Świniarska

To była wzruszająca chwila. Pojechaliśmy do Paszyna, by nadesłane do "Sądeczanina" przesyłki przekazać dzieciom, których rodzice zginęli w wypadku pod Kurowem. Madzia, choć jeszcze z nogą w gipsie, już czuje się lepiej, podobnie jak obaj chłopcy. Wszystko dzięki troskliwej opiece, jaką otoczył ich stryj. - To już po prostu nasze dzieci - mówi prawny opiekun całej trójki.

zbiórka dla dzieci ze Świniarska
Dla trójki dzieci, osieroconych wskutek strasznego wypadku pod Kurowem "Sądeczanin" wraz Fundacją Sądecką rozpoczął zbiórkę pieniędzy. Dzięki Waszej hojności na koncie uskładało się już 26,8 tys. zł! Ogromnie dziękujemy!

Zdając sobie sprawę, że właśnie teraz ta wspaniała, wspierająca się rodzina stoi wobec największych wydatków, ustaliliśmy z prawnym opiekunem dzieci, że pieniądze przekażemy mu z końcem stycznia. Ile do tego czasu zdołamy zebrać? Wierzymy, że dużo i że pieniądze te bardzo przydadzą się dzieciom, którym los odebrał w życiu tak wiele. Przypominamy zatem, że wpłat, koniecznie z dopiskiem "DAROWIZNA DLA DZIECI ZE ŚWINIARSKA" można dokonywać na konto Fundacji Sądeckiej: 98 1020 1097 0000 7202 0268 7648.

Pamiętajcie. Tak osoby fizyczne jak przedsiębiorcy mogą odliczyć darowiznę od dochodu. Osoby fizyczne a także spółki cywilne mogą odliczyć od kwoty opodatkowania 6 proc dochodu (PIT), a osoby prawne (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i akcyjne) 10 proc. dochodu (CIT).

paczki dla Madzi i chłopców

ZOBACZ: W pomoc dzieciom włączyło się bardzo wiele osób i firm

Serdecznie wszystkim dziękujemy. Za każdą złotówkę wpłaconą na konto. Często nie są to wielkie kwoty, ale wpłaty po 20, 50 zł są tak częste, że serce rośnie. Nie zostawiamy w potrzebie swych bliskich, znajomych, krajan, sąsiadów...

- Tak, naprawdę wielu ludzi chce nam pomóc - mówi stryj osieroconych dzieci. - Możemy liczyć na proboszcza ze Świniarska, jestem w stałym kontakcie z sołtysem tej miejscowości. Organizują dla nas zbiórki, pomagają na co dzień. Nie odwrócimy tego, co się stało, ale zrobimy wszystko dla dobra dzieci - dodaje ich prawny opiekun. - To już nasze dzieci, jesteśmy nawet ich rodzicami chrzestnymi. Zawsze często u nas bywali, czują się tu dobrze. Zamówiłem już najpotrzebniejsze sprzęty. Teraz ważną sprawą jest przeniesienie Damiana do szkoły w Paszynie.

Opiekun prawny dzieci nie chce się pokazywać na zdjęciach, stara się unikać zbytniego szumu. Wie, że to nie służy dzieciom. A kiedy się z nim rozmawia, nabiera się pewności, że  jest takim mężczyzną, który ma siłę. Ma też wiarę. - Przysięgałem przed Bogiem, a teraz przed sądem, że się nimi zajmę. I tak się stanie - mówi z przekonaniem. Będzie miał teraz sześcioro dzieci.

[email protected] Fot. MACH

Za udzieloną dotychczas pomoc rzeczową dla dzieci dziękujemy firmom: Balviten, Studio MK Wioleta Waszczuk, Zakłąd Piekarniczo-Cukierniczy Katarzyna Kawa, COBI Factory, Bezgluten, Glutenex i Endo oraz La Millou.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)