Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
22/01/2017 - 08:25

Droga K-75 znaczona krzyżami i śmiercią. Liczby mówią za siebie

Pod Kurowem, kilkanaście dni temu, w tragicznym wypadku zginęli rodzice trójki małych dzieci ze Świniarska. W czerwcu, ubiegłego roku, inne małżeństwo też nie dojechało do celu podróży. Mieszkańcy Łososiny Dolnej do domu mieli zaledwie kilkaset metrów. W zderzeniu z 40-tonowym tirem nie mieli szans. Wszystko to dzieje się na drodze krajowej nr 75.

Mieszkańcy dobrze wiedzą, że ta droga, biegnąca między innymi przez Sądecczyznę, pochłonęła już niejedną ofiarę. Jak wynika z policyjnych statystyk w 2016 roku w wypadkach drogowych zginęły na niej trzy osoby, a prawie 150 osób zostało rannych.

W ubiegłym roku najwięcej wypadków na „75” (odcinek na Sądecczyźnie) zaistniało na terenie Nowego Sącza. Prym w tej ponurej statystyce wiedzie al. Piłsudskiego. W ciągu dwunastu minionych miesięcy doszło na niej do 17 wypadków i aż 93 kolizji. Tuż za nią plasuje się ul. Tarnowska (11 wypadków i 44 kolizje). Trzecie miejsce pod względem zdarzeń drogowych zajmuje Tęgoborze (10 wypadków, 21 kolizji). W ubiegłym roku dużo było ich także w Nawojowej (8 wypadków i 22 kolizje) oraz w Łososinie Dolnej (8 wypadków i 23 kolizje).   

Mieszkańcy Łososiny Dolnej dobrze wiedzą, że odcinek „krajówki”, szczególnie za lotniskiem Aeroklubu Podhalańskiego, gdzie jest długa prosta, cieszy się złą sławą.

Zobacz także: Wypadek w Łososinie: Cieszyli się, że zaczną normalnie żyć...

Jak już pisaliśmy, na kilkukilometrowym odcinku drogi krajowej nr 75, od mostu na rzece Łososina w centrum Łososiny Dolnej, aż do miejsca, gdzie kończy się Łososina, a zaczyna Bilsko stoją cztery przydrożne krzyże. Trzy za barierkami ochronnymi na moście, a jeden może dwieście, trzysta metrów od miejsca, w którym w czerwcu ubiegłego roku zginęło w zmiażdżonym Cinquecento małżeństwo z Łososiny.

Wypadek w Kurowie ZDJĘCIA


Dziękujemy za przesłanie błędu