Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
22/12/2016 - 15:05

Doświadczony belfer za reaktywacją "19" na Milenium

Nie milknie krytyka pomysłu zastąpienia Gimnazjum nr 3 na os. Milenium w Nowym Sączu, liceum i zawodówką, przeniesionych z ulicy Podhalańskiej. Mieszkańcy mieli nadzieję na reaktywację w tym miejscu SP nr 19. Ratusz ma inne plany.

Dziś głos w dyskusji doświadczonego belfra Jarosława Roli, dyrektora Zespołu Szkół w Librantowej, mieszkańca Nowego Sącza.       

"Decyzja o likwidacji podstawówki na Millenium (kiedyś SP nr 19) to kardynalny błąd. Przeniesienie tam zespołu szkół z Podhalańskiej to dowód na jakiś niezrozumiały lobbing. Utworzenie piątej szkoły średniej w tym rejonie prowadzi do ich totalnego zagęszczenia - w pobliżu (czyli 5 minut drogi od siebie) są już takie giganty jak: II LO, ekonom, elektryk i samochodówka, o niepublicznych szkołach średnich: Splocie i Akademickim nie wspomnę.  Będą sobie nawzajem wyrywać uczniów, a SP nr 7 będzie pękać w szwach, zaś dzieci będą uczyć się do wieczora.

Następna podstawówka, idąc w stronę osiedla Wojska Polskiego i Gorzkowa to dopiero SP nr 21. Kompletny nonsens...

Z kolei jaki sens ma utrzymywanie podstawki w Mickiewiczu (dawna SP nr 1) oraz w  SP nr 2 vis a vis plant? Stare centrum się wyludnia i starzeje, życie a wraz z nim demografia przenoszą się w inne rejony miasta...".
(HSZ), fot. Gimnazjum nr 3 im. H. Sienkiewicza Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)