Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
08/11/2016 - 05:50

Disco polo to ich rock and roll. Telewizja u Kordiana

Kordian Cieślik, muzyk który połączył disco polo z góralskim folklorem, był bohaterem kolejnego odcinka programu „Szalone Fabryki Polskiej Muzyki”. Ekipa TV Puls wraz z wokalistką Joanna Lazar zagościła w Żeleźnikowej Wielkiej pod Nowym Sączem w domu autora przeboju „Dziewczyna z gór”.

Powtórkę programu TV Puls trudno obejrzeć, bo stacja zmienia godzinę jego emisji. W sieci pojawił się za to fragment finałowej piosenki, jaką Wacław „Kordian” Cieślik nagrał z Rudą. Joanna Lazar, znana z zespołów Aisha i Delfin, Energy, a obecnie Red Lips, sympatycznie podsumowała wizytę u Kordiana w Żeleźnikowej Wielkiej.

– Kordian pokazał mi Polskę piękną i Polskę prawdziwą. Poznałam szczerych ludzi, żyjących blisko natury, z dala od wyścigu szczurów i miejskiego zapędu. Disco polo to ich rock and roll. Mam nadzieję, że Kordian chwyci kiedyś za gitarę i znajdzie swoją dziewczynę z gór – zaznaczyła na koniec programu.

Wokalistka w finałowej części zaśpiewała piosenkę, rozpoczynająca się od słów „Gdzieś daleko w małym mieście zbudowałem sobie świat...”, a widzowie mogli zobaczyć imponujące Rancho u Wacka.

– Ruda? Sympatyczna dziewczyna. Sam program wyszedł bardzo fajnie, powstawał prawie tydzień. Szkoda, że tak trudno obejrzeć w telewizji – mówi Kordian.

(JB)Dziękujemy za przesłanie błędu