Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
11/09/2016 - 10:15

DAKO ruszyło z rozbudową? Na co miasto wyda prawie 10 milionów? [Zdjęcia]

Około trzy tygodnie temu na terenie DAKO pojawił się ciężki sprzęt budowlany. Jednocześnie miasto zdecydowało się sprzedać spółce zajmowany przez nią grunt przy Al. Piłsudskiego za ponad 9 mln 854 tys. złotych. Transakcja już była "klepnięta'?

DAKO wcześniej te tereny dzierżawiło, płacąc rocznie do budżetu miasta około 300 tys. złotych.

Po wielu perturbacjach – zdania w sprawie odstąpienia gruntu były bardzo podzielone – na początku sierpnia pojawił się oficjalny komunikat w sprawie.

Zobacz też: DAKO dostanie działkę od miasta, ale za ok. 10 milionów. To gra o nowe miejsca pracy

Wtedy jeszcze przedstawiciele magistratu nie chcieli przesądzać o transakcji – podkreślano, że negocjacje trwają. Równie enigmatycznie wypowiadali się przedstawiciele samej spółki, ale skoro widać już sprzęt budowlany i ruszyły prace…

Jako ciekawostkę można dodać, że od 5 września DAKO prowadzi dużą kampanię reklamową we Francji. Spoty DAKO w regionalnych rozgłośniach.

Czy to oznacza, że w Nowym Sączu powstaną w fabryce nowe miejsca pracy?

Teraz zostaje tylko pytanie: na co Urząd Miasta przeznaczy środki z transakcji. W projekcie uchwały na najbliższą sesję rady miasta ujęte jest zwiększenie wydatków jedynie na kwotę 811 tysięcy…

Zapraszamy Czytelników – nadsyłajcie propozycje: w co miasto powinno zainwestować pieniądze pozyskane z transakcji z DAKO?

ES [email protected] Fot.: ES

DAKO ruszyło z rozbudową? Na co miasto wyda prawie 10 milionów?


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)