Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
07/04/2016 - 05:15

Czy w sądeckich firmach powstaną żłobki?

Ponad 36 mln złotych przeznaczy małopolski samorząd dla tych przedsiębiorców i pracodawców, którzy chcieliby otworzyć żłobek. Pieniądze pochodzą z puli Regionalnego Programu Operacyjnego województwa małopolskiego na lata 2014-2020.

- Od dawna marzy nam się firmowy żłobek, mówi pani Beata , która pracuje w jednej z dużych sądeckich firm. Trzy lata temu nawet się o tym mówiło i w założenie zakładowego żłobka chcieli zaangażować się pracownicy, ale pomysł ostatecznie upadł. Czy  możliwość otrzymania przez firmę unijnej dotacji na tan cel coś zmieni?  Bardzo byśmy chcieli, ale to wszystko zależy od decyzji właściciela.

Czy któraś z sądeckich  firm zdecyduje się na takie rozwiązanie, na razie nie wiadomo, ale decyzję trzeba podjąć szybko, bo wnioski o dotację można składać tylko do 18 kwietnia.

O unijne pieniądze będą mogli się ubiegać przedsiębiorcy i pracodawcy także  jednostki samorządu terytorialnego, partnerzy społeczni i gospodarczy oraz organizacje pozarządowe.

Na co będzie można przeznaczyć środki?

Po pierwsze - na tworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3. Po drugie - na sfinansowanie kosztów bieżącej opieki nad dziećmi, a więc m.in. na koszty wynagrodzenia dla zatrudnionego personelu, koszty żywienia dzieci oraz inne wydatki, które są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Z kolei istniejące już placówki będą mogły zabiegać o pieniądze na dostosowanie się do potrzeb dzieci niepełnosprawnych – nie tylko wyremontować budynki, ale też np. zakupić nowe pomoce naukowe - informuje  małopolski urząd marszałkowski
Szczegółowe  informacje na temat dotacji można znaleźć na stronie małopolskiego urzędu marszałkowskiego .

(ami)

Fot: UMWMDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)