Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
09/04/2016 - 16:15

Czy Grybów dołączy do miast relacjonujących sesje na żywo?

Władze Grybowa zabiegają o dofinansowanie na doposażenie sali posiedzeń Urzędu Miejskiego, w której odbywają się sesje Rady Miejskiej i inne uroczyste spotkania. Miasto zamierza zainstalować w niej sprzęt nagłośnieniowy i urządzenia umożliwiające rejestrację obrad RM na żywo. Koszt inwestycji szacowany jest na ponad trzysta tysięcy złotych.

Miasto złożyło stosowny wniosek o dofinansowanie do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w lutym br.

Grybów będzie transmitować sesje na żywo

- Zamierzamy pozyskać pieniądze w ramach osi priorytetowej Cyfrowa Małopolska. Chcemy zdobyć fundusze na zakup nowego wyposażenia nagłośnieniowego i narzędzi informatycznych, umożliwiających elektroniczne głosowanie, a także cyfrową rejestrację obrad Rady Miejskiej Grybowa – powiedział naszemu portalowi burmistrz Grybowa Paweł Fyda. – Zamierzamy także uruchomić portal interesanta, dzięki któremu byłaby możliwa wymiana informacji drogą elektroniczną między Urzędem Miejskim w Grybowie, a interesantem.

Gospodarz miasta nie ukrywa, że w ramach tego projektu mieszkaniec miasta, poprzez tzw. profil zaufany, będzie mógł uzyskać informację o wysokości podatku, pobrać ze strony formularz takiego, czy innego podania, a także przesłać drogą elektroniczną wypełniony druk do Urzędu Miejskiego.

- Zabiegamy o te fundusze, bo chcemy zapewnić komfort pracy naszym radnym – dodaje burmistrz Grybowa. – Odbywające się sesje byłyby transmitowane na żywo. Grybowianie mieliby ten komfort, że mogliby oglądać je w domu przez Internet. Mamy nadzieję, że uda się nam zdobyć dofinansowanie na ten cel.

Projekt szacowany jest wstępnie na ponad 300 tys. złotych. Kwota dofinansowania wyniosłaby 70 tys. złotych.

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu