Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
08/09/2015 - 11:35

To ci młodzi ludzie zadecydują o przyszłości Europy!

Nowy Sącz gości uczestników Forum Młodych Liderów

Forum Młodych Liderów organizowane jest w naszym mieście już po raz 10 - ty. Młodzi z Europy, a także z krajów Południowego Kaukazu wezmą udział w 25 panelach dyskusyjnych, wykładach, prezentacjach i warsztatach. Będą korzystać z wiedzy i doświadczenia ponad 300 polityków, biznesmenów i działaczy organizacji pozarządowych z różnych krajów europejskich.

Spotkacie tu ludzi sukcesu, ludzi, uczcie się od nich!” – Zachęcał zgromadzoną młodzież Leszek Zegzda – członek zarządu województwa małopolskiego.  

Forum Młodych Liderów jest programem partnerskim Forum Ekonomicznego odbywającego się w Krynicy Zdroju i wielu uczestników tego wydarzenia spotka się ze zgromadzoną w Nowym Sączu młodzieżą.

Forum Młodych Liderów – to przestrzeń do dyskusji o przyszłości Europy – Mówi Tomasz Bratek, dyr. Narodowej Agencji Programu Erazmus + i z - ca dyr. generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Oczekujemy poważnych debat na tematy ważne dla Europy. Głos młodych musi być słyszalny! – Dodaje Michał Wójcik – prezes Europejskiego Domu Spotkań – fundacji Nowy Staw, współorganizator imprezy.

Młodzi ludzie w Europie są świadkami i uczestnikami wydarzeń, które zmieniają oblicze naszego kontynentu. Jak młodzi liderzy zachowają się wobec wyzwań, przed jakimi staną kraje europejskie? Czy biernie dostosują się do obowiązujących trendów czy śmiało będą wytyczać własne ścieżki? – Te właśnie pytania będą stawiane na tegorocznym forum.

W zeszłym roku wiele dyskutowano na temat sytuacji na Ukrainie i konsekwencji wydarzeń we wschodniej Europie  dla Polski i świata. W tym roku tematem, który elektryzuje uczestników jest sprawa napływu do Europy rzesz uchodźców z obszarów objętych konfliktami zbrojnymi.

Chcę poznać opinie rówieśników z innych krajów na temat problemu uchodźców – mówi Umesh Morediya z Niemiec.

Liczę, że lepiej poznam europejski sposób myślenia i poglądy Europejczyków na kryzysową sytuację w krajach Bliskiego Wschodu i na Kaukazie – dodaje Victoria Ayvasian z Armenii, która, jak wielu uczestników forum wyraża zainteresowanie tymi tematami.

Wielu młodych gości liczy, że znajdzie wśród uczestników forum przyszłych współpracowników czy partnerów biznesowych.

Szukam ciekawych projektów, w które mogłabym się zaangażować – deklaruje Loredana Stan, reprezentująca Hiszpanię, a Ruslan Pariachenko z Ukrainy ogłasza  Chcę nawiązać współpracę z inwestorami. Mam pomysł na start - up w branży telekomunikacyjnej!

Młodzi Sądeczanie pomagający przy organizacji forum są pełni optymizmu, co do przebiegu spotkań i ich rezultatów. Kinga Hodór mówi – Jest tu wielu inspirujących ludzi, więc atmosfera również będzie inspirująca!

MNDziękujemy za przesłanie błędu