Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
10/01/2016 - 16:15

Chełmiec: Spotkanie noworoczne dla nauczycieli i wychowawców w Klęczanach

Uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Maksymiliana Kolbe w Chomranicach rozpoczęło się spotkanie noworoczne nauczycieli. Mszę świętą poprowadził ksiądz dziekan mgr Stanisław Michalik – proboszcz parafii św. Heleny w Nowym Sączu, a homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz wszystkich nauczycieli i wychowawców ksiądz dr Marek Tytko z Tarnowa. Było to już kolejne takie spotkanie organizowane dla wszystkich nauczycieli naszej gminy. Tym razem gospodarzem spotkania został dyrektor Szkoły Podstawowej w Klęczanach Jerzy Rogalski.
Zaraz po mszy świętej nauczyciele i zaproszeni udali się do domu kultury w Klęczanach, gdzie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Klęczanach przedstawiły specjalnie dla gości – jasełka. Program przygotowały panie : s. Marzena Karteczka, Dorota Wójcik, Danuta Jeż i Marzanna Bodziony. Potem był czas na życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd, rozmowy i poczęstunek.
W uroczystości wzięło udział około 70 osób. Dyrektor szkoły dziękował dyrektorom szkół, nauczycielom, księżom, przedstawicielom samorządu i Rady Gminy Chełmiec za obecność oraz w sposób szczególny podziękował panu Wójtowi Bernardowi Stawiarskiemu za wsparcie finansowe całego przedsięwzięcia i dekanalnemu opiekunowi nauczycieli i wychowawców księdzu proboszczowi Edwardowi Mikosiowi za tworzenie tej pięknej tradycji. Wśród gości byli min. wiceprzewodniczący Rady Gminy Chełmiec – Wiesław Szołdrowski, przewodniczący Komisji Oświaty – Andrzej Tyrkiel oraz dyrektor ZOEAS Chełmiec Radosław Potoczek. A wszystko to odbyło się przy akompaniamencie muzyka Zbigniewa Wójsa.
- Jak podkreślił dyrektor Rogalski liczymy na to, że takie spotkania w przyszłości służyć będą lepszej integracji naszego środowiska i będą się cieszyły coraz szerszym zainteresowaniem nauczycieli i wychowawców. A na progu nowego 2016r. składam serdeczne życzenia: wszelkiej pomyślności, optymizmu, a nade wszystko bezcennego zdrowia - podsumowują organizatorzy. 
Źródło: UG w Chełmcu 
ES

Spotkanie noworoczne dla nauczycieli i wychowawców w Klęczanach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)