Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
14/01/2016 - 10:10

Chełmiec: Kolejny Bal dla Asi Mosurek

9 lutego odbędzie się kolejny bal charytatywny na rzecz byłej uczennicy Zespołu Szkół w Świniarsku. 10 września 2011 roku Asia miała bardzo poważny wypadek i choć czuje się coraz lepiej to nadal wymaga rehabilitacji.

Pomysłodawcą balu byli dyrektor Zespołu Szkół w Świniarsku Paweł Łabuda w raz z ówczesną radą rodziców. - To była chwila, by podjąć decyzję o pomocy rodzicom, a szczególnie Asi. Nie potrafię powiedzieć czy wtedy od razu padła propozycja balu - na pewno chcieliśmy pomóc pozbierać środki na leczenie, chcieliśmy dać odczuć że rodzice Joasi nie zostaną sami – wspomina Łabuda.

Inicjatywa spotkała się z naprawdę dużym zainteresowaniem – w pierwszym balu uczestniczyło 116 osób w czwartym już 156 osób. I choć Joanna nie jest już uczennicą ZS, to nadal jest w sercach nauczycieli i rodziców.

- W pewnym sensie bal staje sie tradycją, że nie tylko dobra zabawa, ale przy tej zabawie można pomóc innym.  Podczas balu współpracujemy z Domem Weselnym Kaprys, zespołem muzycznym Bradersi i wieloma osobami, którzy chcą wspierać tę inicjatywę. Wsparcie to jest poprzez przekazanie rzeczy na aukcję, loterię. Jednak w naszej ocenie rozpoczynając historię z balem chcieliśmy pomagać nie na krótką metę, nie mogła być to pomoc krótkofalowa, ale właśnie na kilka lat. I tak przez już 5 lat staramy się wspierać rehabilitację Joasi. W portalu sądeczanin corocznie opisywaliśmy ten bal. Asia obchodziła 18 lat na balu - był tort, świece. To są chwile które pozwalają i dają chęć do dalszej pracy na rzecz innych. W tym miejscu należy wyrazić słowa wdzięczności dla wszystkich tych którzy choćby w najmniejszy sposób przyczynili sie do organizacji balu, ale także wsparli leczenie i rehabilitację Joasi – komentuje dyrektor zapraszając jednocześnie na kolejną imprezę, która odbędzie się 9 lutego tradycyjnie domu Weselnym Kaprys. Szczegółowe informacje pod telefonem Zespół Szkół w Świniarsku tel.: 605 334 356 lub 18 443 04 65, Rada Rodziców tel.: 509 540 453

Zapisy w sekretariacie Zespołu Szkół w Świniarsku lub u przedstawicieli Rady Rodziców liczba miejsc ograniczona.

Ewa Stachura [email protected]

Fot.: archiwum sadeczanin.info

Dziękujemy za przesłanie błędu