Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
18/07/2016 - 22:05

Bartek Ostałowski: niepełnosprawny drifter z Nowego Sącza w "We're The Superhumans"

Bartek Ostałowski z Nowego Sącza siedem lat temu stracił obie ręce w wypadku samochodowym na motocyklu, ale to nie podcięło mu nóg. Teraz świat podziwia go w ogólnoświatowej kampanii We're The Superhumans jako… driftera.

Po wypadku Bartek Ostałowski nie poddał się. Trafił do "VDMFK" Ogólnoświatowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami. Zaczął tworzyć a od tego był już tylko krok do powrotu za kierownicę. 

Potem były mistrzostwa  w rally crossie a trzy lata temu zaczęła się przygoda z driftem! I jeszcze czas na studia - chłopak ma tytuł inżyniera.

- To jest moje kochanie – mówił ostatnio na wizji  Channel 4, paraolimpijskiego programu sportowego w Wielkiej Brytanii (UK Paralympic Broadcaster) o swoim samochodzie.

Teraz świat podziwia go w ogólnoświatowej kampanii We're The Superhumans jako driftera.

W produkcji pokazane są osoby niepełnosprawne dla których nie ma żadnych barier w realizacji marzeń, życiu pod dyktando pasji: muzycy - klasyczni i jazzowi, sportowcy: piłkarze, biegacze, lekkoatleci i Bartek jako drifter.

Co to drifr?

Drifting to jazda w kontrolowanym poślizgu. Kolebką tego sportu jest Japonia, a tamtejsi kierowcy do dnia dzisiejszego nie mają sobie równych na świecie.

Choć na drifting składa się kilka technik, to podstawą wszystkich jest wprowadzenie auta w nadsterowność, czyli doprowadzenie do utraty przyczepności tylnej osi. Pozwala to na wykonywanie ewolucji, które na co dzień można zobaczyć tylko w kinie i to w wykonaniu najlepszych kaskaderów.

Bartek jest tak dobry, że filmy o nim kręcą kolejne stacje sportowe na całym świecie, a fimy na youtube z jego udziałem mają miliony wyświetleń.

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: Facebook / Prt SCR We're The Superhumans

Bartek Ostałowski - niepełnosprawny drifter z Nowego Sącza w projekcie We're The Superhumans










Dziękujemy za przesłanie błędu