Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
05/12/2015 - 22:45

Akcja „Serce Sercu” po raz dwudziesty. Liczy się każdy dar

Ruszyła największa przedświąteczna akcja charytatywna w naszym regionie „Serce – Sercu”, organizowana od 1995 roku przez Fundację Sądecką. W kilkudziesięciu sklepach Nowego Sącza, Gorlic, Limanowej i innych miejscowości kilkaset wolontariusze z plakietkami opatrzonymi symbolem dwóch zachodzących na siebie serc zbiera produkty spożywcze do koszy.

Dary posłużą do sporządzenia paczek, które przed Wigilią trafią do najbiedniejszych rodzin naszego regionu. W dystrybucji paczek, oprócz młodzieży, pomagają sołtysi i pracownicy opieki społecznej.

W sobotę w markecie spożywczym w galerii handlowej Europa II w Nowym Sączu spotkaliśmy dwie dziewczyny przy koszu z dwoma serduszkami. To Jolanta Bednarska i Paulina Szlaga z Korzennej. Jola jest uczennicą 3. Liceum Ekonomicznego w Nowym Sączu, a Paulina VI LO w Nowym Sączu; przyjaciółki.  

- Dyżurujemy od pierwszej do czwartej po południu, przed nami dyżurowały przez trzy godzinny dwie koleżanki – opowiadają dziewczyny. – Wchodzącym do sklepu ludziom wręczamy ulotki i tłumaczymy o co chodzi w tej akcji. Ludzie różnie reagują. Największy odzew jest wśród osób starszych, choć trzeba powiedzieć, że młodzi też sporo wrzucają do kosza. W  koszu najczęściej ląduje mąka, makaron, cukier i różne słodycze.

W półtorej godziny kosz Joli i Pauliny zapełnił się w jednej trzeciej, w piątek wypełnił się pod  wieczór po brzegi.      

Oto treść apelu z ulotki wręczanej klientom przez wolontariuszy akcji „Serce-Sercu”:

Szanowni Państwo

W imieniu swoim i wszystkich wolontariuszy  akcji „SERCE-SERCU” zwracam się z serdeczna prośba o wsparcie akcji przygotowania paczek świątecznych  dla rodzin w trudnej sytuacji materialnej z terenu Sądecczyzny.

Co roku, dzięki Państwa hojności, udaje nam się zebrać produkty żywnościowe liczone w tonach. Co roku przygotowujemy z nich około 1000 paczek dla potrzebujących.

Mamy nadzieję, że również w tym roku wspólnie uda nam się pomóc podobnej liczbie rodzin.Dlatego zachęcamy do przekazania na ten cel choćby jednego produktu. Naszych  wolontariuszy znajdą Państwo przy kasach lub wyjściu  ze sklepu.

Serdecznie dziękuję za  udział  i wsparcie naszej akcji.

Zygmunt Berdychowski.

(s)  

Fot. własne

Projekt zrealizowano w ramach „Programu wspierania zdolnej młodzieży – Sądecki Diament”

Partner Fundacja PZU

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji



Dziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"