Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
11/01/2017 - 16:20

1,2 tys. głosów. Nowy most heleński podoba się nam

Otrzymaliśmy właśnie od Miejskiego Zarządu Dróg wizualizację nowego mostu heleńskiego i mapę dokładnie pokazującą jak będzie wyglądała organizacja ruchu na moście i na dwóch nowych rondach - przed i za mostem. Jak Wam się podoba ten projekt?

- Realizujemy inwestycję zgodnie z założonym planem. W tym roku ogłoszony zostanie przetarg i rozpoczniemy budowę nowego mostu heleńskiego z układem komunikacyjnym po obu stronach Dunajca. Szczegóły techniczne należą już do specjalistów. Na pewno warto podkreślić, że złożyliśmy dobry projekt, a to pozwoliło znaleźć się wśród szesnastu miast, które uzyskały dofinansowanie - nie kryje satysfakcji prezydent Ryszard Nowak 

Więcej informacji na temat inwestycji podaje rzecznik prasowy UM Krzysztof Witowski. - Wnioskowana kwota dofinansowania to 77 milionów złotych. Ze względu na dostępną obecnie ilość środków w budżecie, projekt na razie uzyskał dofinansowanie w wysokości 24 milionów 500 tysięcy złotych. Jesteśmy na liście projektów podstawowych i podobnie jak to miało miejsce przy Obwodnicy Północnej , która początkowo również nie miała pełnego 85 procent dofinansowania, liczymy iż takie pełne dofinansowanie w ciągu najbliższego czasu otrzymamy.

Zobacz też: Jeszcze w tym roku ruszy budowa mostu heleńskiego. Jest już ponad 50 mln na inwestycję

A jak przedsięwzięcie będzie wyglądało od strony praktycznej? Przetarg będzie organizowany już z najbliższym czasie. Nowy most zostanie wybudowany w przebiegu starego - i wbrew spekulacjom krążącym po mieście i w mediach - nie będzie przeprawy tymczasowej. Nowoczesne technologie pozwalają na takie prowadzenie prac, że piesi będą mieli zapewnione przejście przez cały czas a kierowcy będą kierowani na objazdy, które miasto deklaruje szczegółowo i na bieżąco ustalać z wykonawcą.

Co ważne, most będzie miał cztery pasy ruchu - po dwa w obie strony, chodniki dla pieszych i trasy rowerowe.

A jak będą wyglądać ronda przed i za mostem? Widać to dokładnie na załączonej mapie - kliknij i ściągnij plan układu komunikacyjnego w wysokiej rozdzielczości. Czekamy na Wasze komentarze.

ES [email protected] Fot.: MZD

Nowy most heleński i dwa nowe ronda


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)