Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
15/04/2016 - 16:10

„Pola Nadziei” w Nowym Sączu. Wrzuć datek do puszki wolontariusza

Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum i nie tylko, w ramach akcji „Pola Nadziei” będą w najbliższą niedzielę (17 kwietnia) zbierali datki na rzecz tej placówki.

Akcję „Pola Nadziei” zorganizowano po raz pierwszy w Nowym Sączu w 2004 roku. Jej celem jest zbieranie pieniędzy na opiekę nad chorymi znajdującymi się w stanie terminalnym, przebywającymi w stacjonarnym hospicjum przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu.

- Akcja „Pola Nadziei” nie jest pomysłem nowosądeckim – mówi członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda. – Jest to pomysł, który zrodził się zrodził się po to, aby wspierać idee hospicjum w świecie.

Pola Nadziei w Nowym Sączu, zbiórka pieniędzy

W najbliższą niedzielę (17 kwietnia), przez cały dzień przed kościołami w Nowym i Starym Sączu, a także w Świniarsku będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na funkcjonowanie Sądeckiego Hospicjum. Zgodę na przeprowadzenie kwesty wydał bp. Ordynariusz ks. Andrzej Jeż oraz proboszczowie parafii, na terenie których ta kwesta będzie się odbywała.

Przypomnijmy, że stacjonarne Sądeckie Hospicjum działa w Nowym Sączu od 2012 roku.

- Akcja „Pola Nadziei” w Nowym Sączu cieszyła się od początku ogromnym wsparciem różnych organizacji, a szczególnie Sądeczan, którzy wspomagają w ten sposób funkcjonowanie Sądeckiego Hospicjum – zaznaczył Mieczysław Kaczwiński dyrektor tej placówki. -

W tym roku akcja „Pola Nadziei” rozpoczęła się w Nowym Sączu konkursem pt. „Żonkilowa kartka”, na który przepiękne prace nadesłali uczniowie ze szkół, a także dzieci z przedszkoli i świetlic środowiskowych. Odbyła się także już pierwsza zbiórka, w ramach tej akcji. Przeprowadzono ją w dniach od 14 do 25 marca w Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym przy ul. Traugutta w Nowym Sączu.

Pola Nadziei, kwesta na hospicjum

- Pierwsza wpłata wyniosła 102,50 zł na rzecz Pól Nadziei – dodaje Kaczwiński. - Również zuchy z „Wesołej Gromadki” wykonały prace plastyczne, które w większości trafiły do podopiecznych Sądeckiego Hospicjum. Część z nich natomiast otrzymają osoby, które wspomagają Sądeckie Hospicjum.

Organizatorzy akcji zachęcają mieszkańców Sądecczyzny do udziału w akcji i apelują o, by nie mijać obojętnie wolontariuszy trzymających w rękach charakterystyczne puszki z napisem „Pola Nadziei”.

W akcję, od kilku lat włączają się również Siostry Niepokalanki z „Białego Klasztoru” w Nowym Sączu.

- Uczennice z naszych szkół – Technikum Gastronomiczno-Hotelarskiego oraz Zasadniczej Szkoły Gastronomicznej będą kwestowały w niedzielę przed kościołem pw. Matki Bożej Niepokalanej i rozdawały żonkile. Ten kwiat jest symbolem tej akcji – mówi siostra Agnes z Domu Zakonnego Sióstr Niepokalanek z „Białego Klasztoru” w Nowym Sączu. – Prosimy również rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola o włączenie się w tę akcję.

W tegoroczną akcję zaangażowały się różne organizacje i stowarzyszenia, które wspierać będą niedzielną zbiórkę. Wśród nich są: słuchacze szkoły „Żak” z Nowego Sącza, młodzież z I LO w Starym Sączu i z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechaniczych w Nowym Sączu, z Zespołu Szkół Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu, zuchy z „Wesołej Gromadki” z rodzicami z Zabełcza, młodzież z parafii pw. Jana Pawła II w Nowym Sączu, młodzież z Zespołu Szkół w Świniarsku, z osiedla Dąbrówka w Nowym Sączu oraz członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

- Zachęcamy Sądeczan, którzy nie złożyli jeszcze zeznania podatkowego do przekazania przy tej okazji jednego procenta na Sądeckie Hospicjum – apeluje Kaczwiński.  

(MACH)

Fot. (MACH)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020