Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
13/09/2016 - 16:50

Św. Jan Paweł II będzie patronem nowego ronda przy Obwodnicy Północnej

Radni jednogłośnie nadali rondu u zbiegu ulic Tarnowskiej i Witosa imię św. Jana Pawła II. Głosowanie poprzedziła kilkudziesięciominutowa pyskówka. Święty pogodził radnych.

Zaczęło się od tego, że radny Józef Hojnor po raz kolejny złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad wniosku o ustanowienie patronem ronda dra Jerzego Masiora.

 O kulisach wniosku pisaliśmy już w publikacjach Bezimienne rondo czeka na patrona. Dlaczego nie Masior? i Doktor Masior w „zamrażarce” Bożeny Jawor

Sugerował, że przewodnicząca Bożena jawor celowo ten wniosek przetrzymuje.

Wiceprezydent Jerzy Gwiżdż odniósł się do komentarza i zastrzegł – przypominając swoją bliską rodziną z Masiorem – że doktor życzyłby sobie przede wszystkim spokoju i wniosek o jego patronat powinien złożyć prezydent.

O zaczęło się odbijanie piłeczki: kto co może i co komu wypada.

Wymianę zdań zakończył prezydent Ryszard Nowak, który wniósł do porządku obrad punkt odnośnie nadaniu rondu imienia św. Jana Pawła II. Trochę wcześniej prezydent prosił by radni z nadawaniem nazw wstrzymali się na dwa miesiące – tyle miastu zajmie sprawdzenie, ile nazw w mieście podlega dekomunizacji, ile nazw trzeba zmienić.

Na takie dictum Honor wycofał wniosek w sprawie dra Masiora. Naprędce zebrały się komisje radnych. I ostatecznie, jednogłośnie, dwudziestu trzech radnych wnisek Ryszarda Nowaka przyjęło.

- Wystarczyłoby żeby prezydent zadzwonił wcześniej do przewodniczącego naszego klubu i do takiej niesmacznej sytuacji by nie doszło. To było zupełnie niepotrzebne – skwitował Grzegorz Fecko z PO już po głosowaniu.

Już pod koniec sesji poprosił przewodniczącą rady Bożenę Jawor, by specjaliści doprecyzowali, kiedy projekt uchwały złożonych przez radnych powinien trafić do porządku sesji. Statur mówi, że projekt powinien być złożony na 11 dni przed sesją. Hojnor wniósł też propozycję, by przedstawiciel siedmioosobowej grupy radnych z Platformy Obywatelskiej miał swojego przedstawiciela w prezydium rady. Wtedy nie będzie nieścisłości w opracowywaniu porządku obrad i żadna ze stron nie będzie się czuła niedoinformowana... 

ES [email protected] Fot.: archiwum sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach