Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 maja. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
10/06/2016 - 08:40

Śledztwo w sprawie martwych ryb w Roztoczance umorzone

Policjanci z Piwnicznej wykluczyli hipotezę, o tym że ryby w Rytrze mogły zostać poszarpane przez turbinę elektrowni. W potoku Roztoczanka nie znaleziono też śladów chloru. Co więc było przyczyną śmierci ponad stu pstrągów potokowych?

Martwe ryby w Roztoczance znaleziono 8 maja. Do Rytra tego samego dnia udał się też patrol Policji.

– Śledztwo dotyczyło zanieczyszczenia rzeki Roztoczanka w Rytrze chlorem w takiej ilości, że mogło to spowodować zniszczenie w świecie zwierzęcym w znacznych rozmiarach i mogło doprowadzić do śnięcia ryb. Na podstawie analizy próbek z potoku Roztoczanka wynika, że rzeka w chwili pobrania próbek nie była zanieczyszczona chlorem. Postępowanie sprawdzające  zakończone zostało postanowieniem o odmowie wszczęcia dochodzenia – sierż. szt. Justyna Basiaga, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Jeden z naszych Czytelników zasugerował, że ryby mogły zostać uszkodzone mechanicznie przez turbinę pobliskiej elektrowni wodnej.

– Uszkodzenie mechaniczne ryb przez turbinę elektrowni wodnej w Rytrze zostało wykluczone. Jest ona zabezpieczona siatką i ryby nie mają dostępu do niej – dodaje Basiaga.

(JB)
Fot. Czytelnik

Dziękujemy za przesłanie błędu