Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
16/11/2016 - 11:15

Superdziewczyna Klaudia Zwolińska: oddaj głos na najlepszą sportsmenkę!

Klaudia Zwolińska, kajakarka górska, w grudniu skończy dopiero 18 lat, a już ma na swoim koncie Mistrzostwo Świata i Mistrzostwo Europy! Teraz jest nominowana do tytułu Najlepszego Sportowca Roku Juniorów na świecie! O tytuł walczy w gronie pięciu najlepszych z całego globu; sądeczanie też mogą oddać na nią głos!

Klaudia zaczęła trenować kajakarstwo górskie w wieku 9 lat. Poszła w ślady brata i związała się z nowosądeckim klubem KS Start z Nowego Sącza.

Bardzo szybko przyszły pierwsze sukcesy a dziś Klaudia ma na swoim koncie tytuł Mistrzyni Świata i Mistrzyni Europy Juniorów i plasuje się w slalomie górskim na 15. miejscu w rankingu ICF (International Canoe Federation).Klaudia uczy się w Liceum Ekonomicznym a codzienne, minimum dwugodzinne treningi, świetnie godzi z nauką wspierana przez rówieśników ze szkoły i nauczycieli.

Klaudia nie kryje jednak, że swoją przyszłość łączy przede wszystkim ze sportem. Jej marzeniem jest medal olimpijski i mistrzostwo świata w kategorii seniorów.

Z powodu braku odpowiedniego zaplecza treningowego młoda kajakarka trenuje na profesjonalnych torach w Krakowie i w tak egzotycznych miejscach jak Dubaj. I właśnie możliwość podróżowania po całym świecie uważa za największa wartość dodaną swoich sportowych sukcesów.

By sprostać ogromnym potrzebom sprzętowym i niemałym kosztom wyjazdów treningowych Klaudia potrzebuje w przyszłości odpowiedniego sponsora. Czy któraś z sądeckich firm wesprze „objawienie i przyszłość polskiego kajakarstwa”? Tak właśnie Klaudię opisują specjaliści z branży sportowej.

Kilka dni temu Klaudia Zwolińska została nominowana do miana „Sports Junior of the year award”. O tytuł walczy w gronie pięciu najlepszych kajakarzy na świecie. Jeśli chcecie wesprzeć ją w walce o tytuł możecie oddać swój głos za pośrednictwem strony internetowej - TU KLIKNIJ

Ewa Stachura [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)