Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
17/12/2016 - 10:00

Sołtysi przełamali się opłatkiem. Wesołych Świąt! [Film]

Tradycyjnie, jak co roku, na tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, w siedzibie Fundacji Sadeckiej odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej. Były życzenia, wspólne kolędowanie i wigilijne potrawy.

Sołtysów na ul. Barbackiego 57 zaprosił Zygmunt Berdychowski, założyciel Fundacji Sądeckiej, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” i inicjator największej akcji charytatywnej w regionie Serce-Sercu.

– Bardzo się cieszę, że możemy się dzisiaj spotkać i składać sobie życzenia, mimo że w ostatnich dniach byliśmy uczestnikami tragicznego wydarzenia – wspomniał Berdychowski nagłą śmierć Mirosława Garbacza, sołtysa Gabonia i radnego gminy Stary Sącz, który pod koniec listopada został wybrany Sołtysem Roku.

– Ważne jest to, żeby się spotkać i porozmawiać, bo jeśli nie będziemy podtrzymywać takich tradycji... to przepadniemy – dodał Piotr Gniadecki, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Sądeckiej.

Sołtysi w świątecznej atmosferze podsumowali także mijający 2016 rok i porozmawiali o wyzwaniach na przyszłość.

W Fundacji Sądeckiej można też podziwiać rzeźby, obrazy, szopki i stroiki świąteczne wykonane przez twórców ludowych skupionych wokół Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”. Warto je zobaczyć!

(JB), fot. JB , Film KS

Opłatek sołtysów, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu