Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 września. Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca
26/09/2016 - 10:45

Nowy Sącz: MPEC – Jesteśmy przygotowani do sezonu grzewczego (FILM!)

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu jest przygotowane do sezonu grzewczego. W każdej chwili, jeśli tylko będzie takie zapotrzebowanie odbiorców, ciepło może popłynąć do mieszkań.

- Z niektórych spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych docierają do nas sygnały, że są jeszcze takie obiekty, w których dobiegają końca prace modernizacyjne przy wewnętrznych instalacjach CO – mówi Piotr Polek, prezes MPEC – Mam tu na myśli prace związane z wymianą kaloryferów, czy zaworów. Po ich zakończeniu instalacje natychmiast będą napełniane wodą.

Przed sezonem grzewczym MPEC przeprowadził niezbędne remonty i przeglądy instalacji w kotłowniach oraz sieci ciepłowniczej. Wyremontowane zostały kotły i te odcinki sieci ciepłowniczej, na których istniało prawdopodobieństwo, że może dojść do awarii.

mpec

Przedsiębiorstwo, wzorem poprzednich lat rozpoczyna niezbędne remonty sieci ciepłowniczej zaraz po zakończeniu się każdego sezonu grzewczego.

- Warto też wspomnieć, że dysponujemy inteligentną siecią telemetryczną, która informuje naszych pracowników o ewentualnych przeciekach, czy innych niepokojących sytuacjach, które mogą zaistnieć w sieci ciepłowniczej. Siecią telemetryczną objęte są rury preizolowane – dodaje prezes Polek.

Zobacz także: Sądeczanie skarżą się na zimne kaloryfery w blokach. Kiedy zaczną grzać?

MPEC, jak zapewnia szef przedsiębiorstwa w stu procentach przygotowane jest do sezonu grzewczego.

- Jeśli spółdzielnie, czy wspólnoty mieszkaniowe chcą, aby do budynków znajdujących się w ich zasobach podać ciepło, wtedy muszą nas o tym poinformować i złożyć odpowiednie zamówienie - mówi Polek. – Po otrzymaniu takiego zamówienia możemy podać ciepło do odbiorcy w ciągu 24 godzin. W tym czasie następuje rozruch kotłów i instalacji. Dzisiaj o puszczeniu ciepła do mieszkań decydują sami odbiorcy. Dostarczamy ciepło do mieszkań, a także do różnych obiektów, firm.

MPEC w Nowym Sączu

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Nowym Sączu na każdy sezon grzewczy gromadzi odpowiedni zapas wysokokalorycznego węgla. Dostawy przesyłane są na bieżąco ze Śląska.

Obecnie na placu MPEC-u jest składowane około 6 tysięcy ton opału. W ciągu sezonu MPEC zużywa około 23 tysiące ton węgla.

(MACH), Fot. (MACH), Film – Krzysztof Stachura.

MPEC w Nowym Sączu sezon grzewczy


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe