Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/07/2016 - 10:50

Nowy Sącz: Awaria rurociągu. Mieszkańcy bloku na osiedlu „Wólki” bez ciepłej wody

Od wczoraj mieszkańcy bloku nr 34 na osiedlu Wólki w Nowym Sączu nie mają ciepłej wody. Nieopodal budynku doszło do awarii rurociągu. Awaria powinna być usunięta dzisiaj po południu.

Do awarii doszło w niedzielne popołudnie. Osiedlowy konserwator bardzo szybko został powiadomiony, że w pobliżu bloku nr 34 nastąpił wyciek wody.

Bardzo szybko na miejsce przyjechali pracownicy Spółdzielni Mieszkaniowej „Beskid” i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Cieplnej w Nowym Sączu.

Awaria rurociągu na osiedlu Wólki w Nowym Sączu

- Od razu zamknęliśmy wodę ciepłą – powiedział Sądeczaninowi.info Piotr Gawron, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Beskid” w Nowym Sączu. – Przez prawie dwie godziny nie mieli jej mieszkańcy całego osiedla. Po tym czasie została ona włączona, za wyjątkiem bloku nr 34. Jego mieszkańcy mogą, na razie, korzystać z wody zimnej.

Miejsce awarii zostało już zlokalizowane. Jak nam powiedział prezes Gawron, są to sytuacje losowe.

Awaria rurociągu na osiedlu Wólki w Nowym Sączu

W terenie pracują pracownicy firmy Instal-Elgaz z Nowego Sącza.

- Wczoraj nastąpiła awaria rurociągu ciepłej wody – mówi właściciel firmy Piotr Ziółkowski. – Pękła rura. Miejsce to zostało zlokalizowane. Sądeckie Wodociągi pomogły nam zlokalizować tą usterkę. Dysponują oni profesjonalnym sprzętem do diagnostyki sieci. Bardzo dziękujemy im za pomoc. Przystępujemy do usunięcia awarii. Powinniśmy się z tym uporać dzisiaj do godz. 17.00. Takie awarie zdarzają się sporadycznie.

(MACH), Fot. (MACH), film Krzysztof Stachura.

Awaria rurociągu na osiedlu Wólki bez ciepłej wody


Dziękujemy za przesłanie błędu