Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
06/09/2016 - 11:35

Nowy Sącz: „Garbusiarze” wszystkich pokoleń łączcie się! [FILM]

Są jak jedna wielka rodzina, ale łączy ich nie krew a samochód - tak mówią o sobie Sądeccy Gar- Bus-iarze. To nieformalny klub zrzeszający posiadaczy Volkswagenów Garbusów, którzy namawiają do kontaktu wszystkich posiadaczy tych kultowych samochodów.

- Garbus był jednym autem w życiu mojego dziadka. Jako jedyne swoje auto przekazał je właśnie mi. To auto jest w naszej rodzinie od 1967 roku. Dziadek dostał je od swojego wujka ze Szwecji. Wujek miał już wtedy lepsze auto i powiedział do dziadka, żeby sobie po prostu zabrał tego „garbusa” , żeby go sobie wziął do Polski. Dziadek zapakował „garbusa” na statek, na prom i sprowadził auto - mówi z dumą Wojtek, z którym rozmawialiśmy podczas cotygodniowego spotkania Sądeckich Klasyków Nocą w piątek 2 września.

Zobacz też: Fura, skóra i komóra? Prawda czy stereotyp? Przekonać się można nocą… [ZDJĘCIA]

Wtedy też spotkali się Sądeccy Gar-Bus-iarze.

- Jeśli chodzi o nasz klub, to chciałbym powiedzieć, że najważniejsze jest to, że razem się spotykamy, czujemy się jak w rodzinie. Czujemy, że możemy na sobie polegać. Ja wiem, że jak zadzwoni do mnie marek albo ja zadzwonię do niego, to zawsze możemy na siebie liczyć. I bez dwóch zdań ja mogę w ogień skoczyć żeby mu pomóc - podkreśla z mocą.

Zobacz też: Nie będzie drogi ekspresowej do Brzeska! Obecna przejdzie tylko mały lifting, czyli minister Witold Słowik w Nowym Sączu [FILM]

- Wszystkie nasze bolączki jeśli chodzi o samochód możemy rozwiązywać razem z kolegami, bo nie wszystko jesteśmy w stanie ogarnąć sami, nie wszystko jest napisane w książkach. A są naprawdę tacy, którzy tak jak nasz prezes Marek, są naprawdę „mózgami” jeśli chodzi o takie samochody jak garbus i mają ten temat rozpracowany od podszewki. Najważniejsze jest dla nas spotykanie się i poznawanie nowych „garbusiarzy” - opowiada entuzjastycznie.

Nasz rozmówca nie kryje, że właściciele „garbusów” chcą stale promować je jako kultowe dla motoryzacji pojazdy.

Ewa Stachura [email protected] Fot./Film: Krzysztof Stach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)