Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
01/09/2016 - 12:05

Młodzi sądeczanie wracają do ławek. Nowy rok szkolny rozpoczęty! [FILM]

Wiele zmian czeka uczniów w rozpoczynającym się dzisiaj (1 września) nowym roku szkolnym. Młodzież wraca jednak do nauki z uśmiechem na ustach, choć większość przyznaje: szkoda, że wakacje już się skończyły.

Zdać maturę, zdobyć zawód i znaleźć pracę, dostać się na studia, albo po prostu – dotrwać do kolejnych wakacji – takie plany mają młodzi sądeczanie w nowym roku szkolnym.

- Dla mnie szkoła to miejsce, gdzie powinien zdobyć dobry zawód, który da mi w przyszłości pracę i tego chciałbym dla siebie w nowym roku szkolnym – mówi Wojtek, uczeń Zespołu Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej.

Zobacz też: Nowy Sącz: Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny niesie ze sobą wiele zmian w systemie edukacji: zniesienie obowiązku szkolnego dla sześciolatków, oceny z religii i etyki wliczane do średniej, a także rozpoczęcie procesu likwidacji gimnazjów to tylko niektóre z nich. O tym jednak uczniowie jeszcze nie myślą.

- My jeszcze żyjemy wakacjami, a o szkole i nauce zaczniemy myśleć jutro – usłyszeliśmy od grupy młodzieży.

Dni wolne w roku szkolnym 2016/2017

1 Listopad - Wszystkich Świętych (wtorek)

11 Listopad - Narodowe Święto Niepodległości (piątek)

Zimowa przerwa świąteczna 23-31 grudnia 2016 r.

6 stycznia - Święto Trzech Króli (piątek)

Ferie zimowe (16-29 stycznia 2017 r. województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie; 23 stycznia – 5 lutego 2017 r. województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie; 30 stycznia – 12 lutego 2017 r. województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie; 13 – 26 lutego 2017 r. województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.)

Wiosenna przerwa świąteczna 13-18 kwietnia 2017 r.

1 maj - 3 maj (Święto Pracy i Konstystucji) poniedziałek-środa

15 czerwca Boże Ciało

Zakończenie zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych 28 kwietnia 2017 r

Zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których zajęcia dydaktyczno – wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego - 5 stycznia 2017 r.

Zakończenie zajęć w klasach (semestrach) programowo najwyższych w zasadniczych szkołach zawodowych, w których zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu lutego i szkołach policealnych - 27 stycznia 2017 r.

Zakończenie rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych 30 czerwca 2017 r.

Ferie letnie 1 lipca – 31 sierpnia 2017 r.

Dodatkowe dni wolne ustala indywidualnie szkoła.

(KB)

Materiał filmowy: Krzysztof Stachura

nowy rok szkolny


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe