Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
03/12/2016 - 11:25

Kapela góralska Ciupaga zagrała w akcji Serce-Sercu

Oj, rozśpiewany był dziś market Tesco w Łącku. Wszystko za sprawą kapeli góralskiej Ciupaga; wspaniali muzycy pojawili się w pełnym składzie, by wesprzeć akcję charytatywną Serce-Sercu. Zagrali i zaśpiewali tak, jak tylko oni potrafią, a kosze zapełniały się darami dla potrzebujących.
Pewnie zauważyliście: od 1 grudnia przy kasach wielu sklepów Sądecczyzny znów pojawili się wolontariusze, zbierający dla potrzebujących to, co pomoże im przetrwać i może choćby umilić święta: podstawowe produkty spożywcze, słodycze, środki higieny. Dzięki akcji Serce-Sercu wszystko to trafi do osób, które z różnych względów, choćby z powodu choroby lub zaawansowanego wieku, nie mogą zatroszczyć się o swe potrzeby.
Pomoc  trafi też do wielu rodzin z Sądecczyzny, Ziemi Limanowskiej i Gorlickiej. Tych, które akurat przeżywają trudny czas, gdy przegrywa się w walce o godne życie. Tym bardziej teraz, przed świętami, wsparcie oznacza dla nich doraźną pomoc, ale też bezcenny przekaz: nie zostaliście sami, lokalna społeczność może wam pomóc bez oglądania się na urzędy i inne nierychliwie działające struktury.

W tym roku - przypomnijmy, że akcja organizowana jest już od 20 lat! - w "Serce-Sercu" zaangażowanych jest ponad 800 wolontariuszy, bez których nie byłoby żadnych szans na przeprowadzenie zbiórki. Młodzi, cudowni ludzie, poświęcają po 6 godzin podczas jednego dyżuru by informować kupujących o akcji, odbierać od nich produkty, potem je przewozić i pakować dla potrzebujących. Angażują się w to, co robią, rozmawiają z klientami sklepów, dzięki nim kosze zapełniają się produktami pierwszej potrzeby.

- Wiele osób dobrze zna akcję Serce-Sercu - mówiły nam wolontariuszki, wręczające klientom ulotki przy wejściu do Tesco w Łącku. - Niektórzy odpowiadają nam, że nie ma już ludzi biednych, albo, że nie mają zamiaru pomagać innym, ale potem, kątem oka widzimy, że nawet oni jednak coś do kosza wrzucają... I rzeczywiście, efekty widać. Mieszkańcy Łącka mają wielkie serca; w trzy godziny zapełnili darami trzy wielkie, sklepowe kosze. Sporo osób zjawiło się w Tesco specjalnie, by zobaczyć na żywo swych ulubieńców: opromienioną sukcesem w telewizyjnym "Mam Talent" kapelę Ciupaga.

- Jednogłośnie stwierdziliśmy, że wchodzimy w tę akcję - powiedział nam Piotr Krzywdziński, lider kapeli Ciupaga. - Trzeba pomagać, a my chcemy do tego dołożyć swoją cegiełkę. Muzycy Ciupagi nie tylko przyjechali, ale specjalnie zagrali i zaśpiewali. Posłuchajcie:

Kapela Góralska Ciupaga wzięła udział w akcji Serce-Sercu, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu