Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
30/01/2017 - 20:15

Maciej Okręglak – kajakarz górski, olimpijczyk z Rio

Wychowanek KS „Start” Nowy Sącz to najprawdziwszy sportowy diament, wielokrotny Mistrz Polski juniorów i seniorów w kajakarstwie górskim. W 2016 roku Maciej Okręglak brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.

Maciej Okręglak (1993) należy do grupy utalentowanych zawodników nowosądeckiego Startu uprawiających kajakarstwo górskie, dysponujący wyjątkowym potencjałem sprawnościowym: fizycznym i intelektualnym, rywalizujący skutecznie w slalomie i zjeździe kajakowym, co potwierdzają uzyskane dotychczasowe wyniki sportowe w konkurencjach indywidualnych i zespołowych kajaków jedynek / K-1M, K-1x3M /. Dotychczasowe wyniki sportowe uzyskane przez Macieja Okręglaka w zawodach mistrzowskich krajowych to: wielokrotny mistrz i medalista Mistrzostw Polski juniorów i młodzieży U-23 oraz seniorów, w kajakach jedynkach oraz wielokrotny mistrz i medalista; ME juniorów i młodzieży U-23, MŚ juniorów i młodzieży, medalista  finalista Pucharu Świata juniorów i seniorów.

Sezon 2015
Młodzieżowe Mistrzostwa Świata U-23 -Brazylia, w K-1x3 II miejsce / wicemistrz świata / w  K-1M IX m. Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-23 , w K-1x3 II m / wicemistrz Europy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski - Drzewica, w K-1M I miejsce / młodzieżowy mistrz Polski / Mistrzostwa Polski Seniorów Slalom -Kraków, w K-1M II m /wicemistrz Polski seniorów/. Mistrzostwa Polski w Zjeździe – Krościenko, w K-1M sprint i C-2x3M II miejsce. Puchary świata: Praga; K-1x3 I m, Kraków; K-1M VIII m, Liptowski Mikulasz; K-1 IX, K-1x3 II. Finalista MŚ Seniorów w Londynie, w K-1M X m. Członek kadry narodowej i olimpijskiej.

Sezon 2016 był równie udany dla utalentowanego zawodnika, który wywalczył tytuł młodzieżowego mistrza Polski Drzewica / K-1M /, tytuł  młodzieżowego wicemistrza świata w  Brazylii, a tytuł wicemistrza Europy U-23 w Krakowie, w zespole kajaków jedynek był także  jego udziałem. Aktualny młodzieżowy wicemistrz świata i Europy, finalista MŚ Seniorów w Londynie, został objęty szkoleniem centralnym seniorów PZK. jako członek kadry olimpijskiej.

W 2016 roku brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.

Macieja Okręglaka do tytułu Sądeczanin 2016 Roku zgłosił Tomasz Michałowski, prezes Stowarzyszenia Dla Miasta.

Maciej Okręglak – SMS o treści SR.10 pod numer 7268 (koszt 2,46 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ TUTAJ lub wypełnij kupon w miesięczniku "Sądeczanin" / MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ JEDNOCZEŚNIE NA TRZY SPOSOBY

(oprac. JB), fot. RSZ, nowysacz.plDziękujemy za przesłanie błędu