Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
23/01/2016 - 09:35

Finał III Sądeckich Młodych Talentów. Zobacz kto zachwycił Lachersów

Za nami trzecia edycja Sądeckich Młodych Talentów, zorganizowana przez Społeczno-Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin” i Fundację Sądecką. Wczoraj w MCK SOKÓŁ wystąpiła dwudziestka finalistów, których ocenili muzycy z zespołu Lachersi i Monika Rębilas.

Do przesłuchań w eliminacjach III Sądeckich Talentów zgłosiło się 168 uczestników, z czego 155 pojawiło się na castingach (4 przedszkolaków – poza konkurencją, 64 ze szkoły podstawowej, 59 z gimnazjum, 27 ze szkół ponadgimnazjalnych i 14 reprezentantów w kategorii student). Przez trzy dni młodzi wokaliści, instrumentaliści i zespoły prezentowały się w siedzibie Fundacji Sądeckiej. Do finału przeszła najlepsza dwudziestka. Ostatecznie jury po ponad dwugodzinnym koncercie przyznało następujące miejsca:

Szkoła podstawowa

I miejsce Wiktoria Tokarczyk

II miejsce Kacper Wąs

III miejsce Martyna Koszkul

IV  miejsce Paweł Madzia

V miejsce Maria Anna Wróbel

Gimnazjum

I  miejsce Kinga Kurowska

II  miejsce Patrycja Kotarba

III miejsce Aleksandra Sowa

IV miejsce Arkadiusz Marszał

V miejsce Young Voice

Szkoły ponadgimnazjalne

I miejsce Krystian Kubowicz

II miejsce Edyta Świgut

III miejsce Anna Paciorek

IV miejsce miejsce Alicja Kwit

V miejsce Katarzyna Czup

Studenci

I miejsce Izabela Szafrańska.

II miejsce Mateusz Perz

III miejsce PEJM

IV miejsce Zuza Baum & Noisy Quartet

V miejsce BezTalętu

Zwycięzcy nie kryli swojej radości.

To ogromna satysfakcja i wielkie wyróżnienie, że moja praca została doceniona. Wspaniałe uczucie śpiewać na tej scenie z tyloma młodymi ludźmi, którzy są pełni pomysłów i talentu. Życzę wszystkiego najlepszego – mówi Izabela Szafrańska, która poruszyła publiczność wykonaniem piosenki „Tą uliczką” Jana Kondraka i Michała Jagiełły.

To wielkie szczęście, bo nie spodziewałam się, że pierwszy raz występując na tej scenie mogę odnieść sukces. Jestem bardzo szczęśliwa. Samo przejście do finału uważam za sukces, a zajęcie pierwszego miejsca to olbrzymi sukces – zaznacza Kinga Kurowska, uczennica Gimnazjum ze Starego Sącza.

Szczerze, to nie spodziewałem się pierwszej nagrody, bo moja kategoria była bardzo wyrównana – dodaje Krystian Kubowicz, który kształci swój wokal w Instytucie Sztuki Wokalnej w Krakowie.

Laureaci pierwszych miejsc otrzymali stypendia artystyczne w ramach Funduszu Stypendialnego Braci Potoczków. Podczas ceremonii wręczył je Zygmunt Berdychowski, pomysłodawca SMT i prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin”.

Koncert finałowy poprowadzili: Adrianna Bajorek i Łukasz Citak, studenci PWSZ w Nowym Sączu i członkowie Koła Dziennikarskiego. Koordynatorem całego projektu była Monika Rębilas.

(JB)
Fot. JB

Projekt zrealizowano w ramach „Programu wspierania zdolnej młodzieży – Sądecki Diament”

Partner Fundacja PZU

Finał III Sądeckich Młodych Talentów, fot. Janusz Bobrek


Dziękujemy za przesłanie błędu