Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
07/09/2015 - 09:25

Gol sądeczanina w meczu Niemcy-Polska!

W sobotą na obiekcie treningowym Borussii Dortmund Reprezentacja Polskich Pisarzy mierzyła się z kolegami po piórze z Niemiec.

Szósta konfrontacja Niemców z Polakami (dotąd 2 wygrane, 2 porażki, remis) zakończyła się naszym zwycięstwem w stosunku 4-3! 

Polacy zaczęli dobrze, już w pierwszych minutach kapitan Zbigniew Masternak ograł niemieckiego stopera i strzałem z lewej nogi zdobył pierwszego gola dla Polski. Niedługo potem podwyższył autor 4 horrorów sądeczanin Paweł Leśniak, pięknym strzałem z dystansu. Niemcy szybko się otrząsnęli i zdobyli gola kontaktowego. - Wtedy przypomniał o sobie jeden z naszych najlepszych strzelców - kabareciarz i prozaik Jacek Janowicz i było 3:1. Mogliśmy prowadzić 4:1, lecz Masternak nie wykorzystał rzutu karnego i Niemcy znowu zdobyli gola kontaktowego - było 3:2. Bramkę na 4:2 zdobyliśmy natychmiast po wznowieniu - Jacek Janowicz nie zawiódł i zaskoczył świetnego bramkarza niemieckiej drużyny. Niemcy znowu przycisnęli i zdobyli gola na 4:3. Niemieccy autorzy nacierali, byli blisko wyrównania, lecz udało się nam dowieźć korzystny rezultat do końca, dzięki znakomitym interwencjom stopera Mirka Samosiuka i bramkarza Jana Wojtyńskiego. Szacunek dla niemieckich pisarzy za walkę do końca – informuje strona internetowa polskich pisarzy.

Po spotkaniu pisarzy z Polski i Niemiec odbył się mecz pożegnalny jednego z najbardziej znanych graczy w historii BVB - Brazylijczyka Dede.

- Cała nasza wizyta w Dortmundzie była świetną przygodą, perfekcyjnie zorganizowaną przez firmę Evonik i przedstawicieli Borussii Dortmund. Szczególne podziękowania dla dyrektora Markusa Langera oraz pisarza Moritza Rinke – dodają pisarze.

Skład zwycięskiej drużyny polskich pisarzy: Zbigniew Masternak (prozaik, scenarzysta), Jan Grzegorczyk (prozaik), Paweł Leśniak (prozaik), Krzysztof Gryko (poeta), Maciej Robert (poeta), Marcin Karnowski (poeta/prozaik), Jacek Janowicz (kabareciarz, prozaik), Mirek Samosiuk (muzyk, pieśniarz), Przemek Zybowski (dramaturg), Piotr Reiss (były piłkarz, autor książki "Spowiedź piłkarza"), Jan Wojtyński (aktor, scenarzysta, dramaturg), Daniel Szufryn, Tomasz Winogrodzki (felietonista), trener: Andrzej Grajewski.

(RSZ)

Fot. P. Leśniak; kadra polskich pisarzyDziękujemy za przesłanie błędu