Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
11/12/2019 - 14:50

Największe mózgi z całej Polski zjeżdżają do Nowego Sącza

Wystartowała trzydniowa, 9. edycja pokazów multimedialnych „Potęga Informatyki”. Odbywa się w WSB-NLU i potrwa do czwartku.

Potęga Informatyki na WSB Nowy Sącz

Wykładowcy, uczniowie i wolontariusze z Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu pracowali dniami i nocami, aby dziewiąta edycja pokazów informatyków i programistów mogła zakończyć się sukcesem. – Staramy się zachęcić poprzez Potęgę Informatyki do studiowania związanego z programowaniem. Dzięki temu wydarzeniu zainteresowani mogą zobaczyć wiele informatycznych nowości, najnowszych technologii i wielu ciekawych występów, łączących naukę i pokazy artystyczne – mówi Natalia Gut z biura rekrutacji marketingu WSB.

Jednym z tematów dzisiejszych wykładów wśród informatycznych geniuszów było projektowanie gier. Tak naprawdę nie jest to nic strasznie skomplikowanego i warto spełniać swoje marzenia. Przy okazji można także rozwijać swoje umiejętności, także poprzez naukę na uczelni, aby w przyszłości łączyć przyjemne z pożytecznym, a nawet znaleźć zatrudnienie. – W dzisiejszej dobie Internetu, gdzie funkcjonuje bardzo dużo osób, które same musiały się nauczyć projektowania gier i wiedzą, jak ciężkie to jest zadanie, chcą się podzielić wiedzą. Jest dostęp do wielu materiałów, można nawet ściągnąć darmowy kod, obserwować i nauczyć się tworzenia gier. Żyjemy w świetnych czasach, w których gra to forma sztuki. Jeśli ludzie chcą pokazać swoją artystyczną, kreatywną część, to nauczenie się programowania jest tylko formalnością – wyjaśnia Iwo Plaza, jeden z prelegentów.

([email protected])Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)