Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
01/10/2019 - 08:05

Za nami Tara, przed nami Galopada, czyli trwa Sądecki Turniej Jeździecki

„Ale to już było... i nie wróci więcej...” słowami piosenki, możemy rozpocząć podsumowanie przedostatniego etapu tegorocznego Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego pod patronatem miesięcznika „Sądeczanin”, który odbył się w Kamionce Wielkiej. O organizacji zawodów rozmawiamy z Urszulą Kocembą.

Piękne konie, wspaniali ludzie, dobra organizacja konkursu, a przede wszystkim emocje - te wspomnienia pozostaną na długo. Uczestnicy Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego w Ośrodku Hipoterapii i Jeździectwa Tara w Kamionce Wielkiej, zapewne szykują się już do kolejnego etapu wydarzenia, który odbędzie się w ośrodku Galopada w Kobylance już szóstego października. W oczekiwaniu na kolejne sukcesy naszych dzielnych zawodników, podsumujmy wydarzenia, jakie miały miejsce w Kamionce Wielkiej. O organizacji zawodów w materiale wideo  rozmawiamy z Urszulą Kocembą.

Zawody składały się z trzech etapów. Pierwszym z nich był skok przez przeszkody ustawione na wysokości 50 cm. Był to konkurs zamknięty, brały w nim udział tylko osoby reprezentujące stajnie obecne w turnieju przez cały sezon ( Reve, Łabowa, TARA, Galopada i Farma LaMa). W tej konkurencji było 9 startów, a niekwestionowanym zwycięzcą został Łukasz Hajduga, który reprezentował stajnię Farma LaMa.

Etap drugi zawodów obejmował skok przez przeszkody umieszczone na wysokości 70 cm. Na tę część konkursu było przewidzianych 14 startów. W tej konkurencji zwyciężyła debiutantka - czternastoletnia Justyna Potoczek, reprezentująca Stajnię Klimkówka. 

Trzecim etapem turnieju był skok przez przeszkody umieszczone na wysokości 80 cm. Konkurencja ta była dwufazowa, zawodnik miał dwa przejazdy na zaprezentowanie swoich umiejętności i przekonanie sędziów, że to on powinien wygrać ten etap. Z takiej szansy skorzystała Kamila Garwol, reprezentantka OHJ TARA, która zajęła w tej konkurencji pierwsze miejsce. Uczestniczkę będziemy mogli podziwiać i kibicować jej podczas kolejnego etapu Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego, pod patronatem miesięcznika „Sądeczanin” w Stajni Galopada w Kobylance. (Iwona Nowak)

Sądecki Turniej Jeździecki organizowany jest pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin"Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe