Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 21 października. Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza
07/07/2019 - 11:20

Wielkie emocje, piękne konie i fajni ludzie w Łabowej [WIDEO]

Piękna pogoda, wspaniała, kipiąca od emocji atmosfera. Tak jest na zawodach jeździeckich w stajni terenowo- rajdowej Beskid Łabowej. Fani jazdy konnej walczą o miejsca na podium.

Tych, którzy przyjechali dzisiaj do Łabowej łączy jedno. Wszyscy kochają jazdę konną. Jedni stawiają swoje pierwsze kroki, inni mają za sobą kilka lat przygody z  tym sportem.

Karolina Bajor jeździ m konno od dwóch lat. Związana jest z klubem w Kobylance.

-  To moja ogromna pasja,  choć na początku nie wszystko szło mi jak z płatka. Nawet w pewnym momencie pomyślałam, że sobie odpuszczę, bo nie radziłam sobie z galopem. Ale nie poddałam się. Dałam radę. A teraz już startuję w turniejach.

Denerwujesz się – pytamy?  

- Trochę, ale mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze.

- Atmosfera jest wspaniała – podkreślają nie tylko zawodnicy, ale także kibice. - Naprawdę warto tu dzisiaj przyjechać  i dobrze się bawić. No i popatrzeć na konie, najpiękniejsze zwierzęta.

Sportową rywalizacja odbywa się w ramach Sądeckiego Turnieju Jeździeckiego pod patronatem miesięcznika "Sądeczanin". O miejsca na podium walczy ponad trzydziestu zawodników z ośmiu stajni w regionie. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Gorący doping na pewno się przyda.

Jak dojechać na tę wspaniałą imprezę?  Od Nowego Sącza skręcamy w Łabowej z drogi nr 75 (tuż przed maneżem) w prawo.Podczas zawodów czynna jest mała gastronomia. Można nie tylko pokibicować, ale też zjeść coś smacznego. I do tego bajeczne, górskie widoki.

[email protected], Fot. j.hejmej@sadeczanin.info, Film: [email protected]

Sportowe emocje na Zawodach jeździeckich w Łabowej
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)