Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
04/10/2019 - 14:00

Stary Sącz: Dzienny Dom Seniora – ruszyła rekrutacja. Po co i dla kogo? [WIDEO]

Już niebawem w Starym Sączu zostanie otwarty Dzienny Dom Seniora. Co to za inwestycja i komu ma służyć? Wszystkim starszym osobom, które z racji swojego wieku i staniu zdrowia są zależne od innych.

Dzienny Dom Seniora to z założenia miejsce, w którym każda osoba w podeszłym wieku otrzyma pomoc i wsparcie w sytuacji, gdy nie może samodzielnie funkcjonować a najbliżsi z racji obowiązków służbowych czy innych ważkich sytuacji życiowych nie mogą pomóc, zapewnić opieki przez cały niezbędny czas. Tu osoby starsze znajdą należytą opiekę, wsparcie w rehabilitacji czy uruchomieniu pomocy medycznej. Tu będzie też miejsce w którym po prostu będą mogli aktywnie, w towarzystwie a nie w czterech ścianach mieszkania spędzić czas.

Zobacz też: Dzienny Dom Seniora na plantach otwarty. Emeryci będą się aktywizować [FILM]

Dzienny Dom Seniora mieścić się będzie w doskonale skomunikowanym miejscu, bo w budynku zajmowanym ongiś przez Młodzieżowym Domu Kultury w samym centrum Starego Sącza, gdzie można dostać się z każdego miejsca z terenu gminy. Kończą się właśnie prace adaptacyjne a Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Brama Beskidu już ogłasza rekrutację dla zainteresowanych. Szczegóły w materiale filmowym w rozmowie z burmistrzem Jackiem Lelkiem.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu