Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
29/10/2018 - 08:40

Sądecki Bieg Niepodległości – Marszałek Piłsudski byłby dumny [ZDJĘCIA/WIDEO]

Tak jak w walce o niepodległość Polski uczestniczyły, tak i dziś niepodległość Rzeczpospolitej Polskiej uczciły, biegnąc w Sądeckim Biegu Niepodległości całe rodziny. Biegły dzieci, ojcowie, matki, ciocie, wujkowie, dziadkowie, babcie, kuzyni, bracia, siostry, przyjaciele, koledzy z pracy. Pieszo, w wózkach, na rękach, za rękę. To była wielka lekcja patriotycznej dumy i radości, która połączyła wszystkie sądeckie pokolenia.

I Sądecki Bieg Niepodległości już za nami. Około 500 uczestników w wieku od kilku miesięcy (tak, tak – dwie rodziny biegły z wózkami, w których wiozły swoje najmłodsze pociechy) w górę przebiegło w centrum Nowego Sącza symboliczny dystans 1918 metrów.

Zobacz też: I Sądecki Bieg Niepodległości wystartował. Biegaczom towarzyszył gorący doping

Start biegu też był wyjątkowy – tuż pod okiem marszałka Józefa Piłsudskiego, którego pomnik odsłonięto dziś, 28 października podczas wielkiej patriotycznej uroczystości na Alejach Wolności. Marszałek na swojej legendarnej ulubienicy Kasztance zagościł też na medalach, które otrzymał każdy z uczestników biegu niezależnie od wyniku. Bo dziś wygrali wszyscy. I ci co biegli, i ci gorąco im dopingowali wzdłuż całej trasy biegu.

O dodatkowej satysfakcji mogą mówić też ci z zawodników, którzy stanęli na podium.

W kategorii OPEN +18 LAT na podium stanęli zaczynając od pierwszej lokaty - Piotr Tomasik, Darek Bąba i Rafał Sułkowski. Wszyscy pokonali dystans w czasie krótszym niż 6 minut. Najlepszy czas to zaledwie 5.48,45!

W kategorii OPEN +18 lat – Izabela Skalak, Ania Sołtysik i Monika Tokarz.

W kategorii DZIEWCZĘTA 8 - 11 LAT – Zofia Sadecka, Agnieszka Koloch i Wiktoria Ryś.

W kategorii DZIEWCZĘTA 12 - 17 LAT – Monika Małek, Sara Drwal i Sofia Korwin-Kochanowska.

W kategorii CHŁOPCY 8 - 11 LAT – Dawid Darliński, Antoni Bałaziński i Xawier Koral.

W kategorii CHŁOPCY 12 - 17 LAT – Wojciech Damian, Krzysztof Czerwiński i Maciej Rudek.

W kategorii FAKRO – tu rywalizacji dotyczyła pracowników firmy, którzy wyjątkowo licznie wzięli udział w zawodach – Piotr Broniszewski, Kamil Marszałek i Jerzy Marszałek oraz Aneta Bobrowska i Joanna Filipowicz.

Wszystkie wyniki dostępne są już na stronie internetowej współorganizatora Biegu, czyli Festiwalu Biegowego pod adresem http://www.festiwalbiegowy.pl/biegi-w-polsce/sadecki-bieg-niepodleglosci?fbclid=IwAR0_eSgYgdhFt0NrwwpgUO4eh6p0iuHYSZHyo2Q7FQBQ3XBljkj8SqljGoA#.W9XwnHtKiUn

- Jesteśmy stąd. Firma FAKRO jest tu od początku i zawsze była silnie z Nowym Sączem związana. Wielu naszych pracowników licznie uczestniczy w miejscowych wydarzeniach sportowych stąd nasza decyzja o zaangażowaniu się w organizację tego biegu – podkreślał Sławomir Gawlik, dyrektor marketingu Grupy FAKRO z satysfakcją już po rozdaniu nagród.

Dodatkowe nagrody wręczono dla tych, których strój, przebranie najbardziej odpowiadało patriotycznemu charakterowi biegu.

Bieg, nad którego bezpieczeństwem czuwali sądeccy policjanci poprowadziły dwa auta Renault w symbolicznych kolorach: czerwonym i białym udostępnione przez Auto Spektrum Sp. z o.o. – Renault.

- Auto Spektrum od lat wspiera inicjatywy, które niosą ze sobą wartość dodaną. Bieg Niepodległości to nie tylko doskonała okazja do patriotycznego gestu, ale także do zadbania o swoje zdrowie, kondycje, dobre samopoczucie, a to również wartości, z którymi nasza firma się identyfikuje – podkreśla przedstawiciel salonu.

- Często wspieramy inicjatywy społeczne i biegowe - w końcu Auto Spektrum napędza sportowe emocje. Imprezy, które hartują charakter, na które zawodnicy stawiają się pomimo chłodu czy deszczu, które umożliwiają przezwyciężanie swoich ograniczeń, a nam pozwalają zaprezentować nasz produkt w warunkach niecodziennych są zawsze na plus – zaznacza na zakończenie.

Nagrody ufundowały firmy FAKRO, Owoc Łącki i Furini, Świat puf i foteli, a puchary Urząd Miasta w Nowym Sączu. Wręczali je Jerzy Bochyński - wiceprezes Fundacji Sądeckiej, Sławomir Gawlik - Dyrektor Marketingu Grupy FAKRO. Agnieszka Wójcik właścicielka firmy Furini oraz Józef Kantor, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Zobaczcie naszą galerię zdjęć i relację filmową. 

ES [email protected] Fot.: ES Film: KS

I Sądecki Bieg Niepodległości
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)