Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 15 sierpnia. Imieniny: Marii, napoleona, Stelii
05/06/2018 - 13:20

Piękna sądeczanka mistrzynią Europy w kategorii fitness bikini

Patrycja Słaby ma zaledwie dwadzieścia lat, a już na swoim koncie ma wiele sukcesów. W maju podczas konkursu w Hiszpanii zdobyła mistrzostwo Europy w kategorii sportów sylwetkowych bikini fitness. Jaki jest jej przepis na sukces?

Patrycja na co dzień studiuje fizjoterapię w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Nauka nie przeszkadza jej w tym, aby robić karierę. Zafascynowała się kategorią sportową bikini fitness, która jest odmianą kulturystyki. Dlaczego właśnie tę dyscyplinę sportową wybrała?

- Gdy byłam jeszcze w szkole podstawowej, zaczęłam interesować się sportem. Grałam w koszykówkę, a potem w piłkę ręczną. Niestety w 2014 roku doznałam poważnej kontuzji. Przez rok musiałam chodzić na rehabilitację, a potem zaczęłam ćwiczyć na siłowni. Wtedy zaczęła się moja przygoda z fitness bikini - odpowiada.

Patrycja w maju wzięła udział w Mistrzostwach Europy, który odbyły się w Hiszpanii. Odniosła tam wielki sukces. Do Polski wróciła ze złotym medalem. Już teraz przygotowuje się do kolejnych konkursów.

- Na jesień chcę wystartować w Mistrzostwach Polski, a potem w Pucharze Polski. Jeśli uda mi się zakwalifikować, to wezmę udział w Mistrzostwach Świata Seniorek, które odbędą się w Bydgoszczy i w Mistrzostwach Świata Juniorek, które w tym roku są organizowane w Ekwadorze i na tych ostatnich mi najbardziej zależy.


[email protected], fot.  FB Patrycja SłabyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)