Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
26/02/2019 - 13:10

Miłosz Kałahur jest piłkarzem Sandecji Nowy Sącz.Piłkę nożną trenuje od dziecka

Już za kilka dni dowiemy się, kto zostanie najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny. W piątek 1 marca odbędzie się uroczysta gala. Jednym ze sportowców, który znalazł się w finale jest piłkarz Sandecji Nowy Sącz Miłosz Kałahur.

Miłosz Kałahur jest piłkarzem Sandecji Nowy Sącz. Ponadto studiuje wychowanie fizyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.

- Sportem interesuję się od dziecka. Gdy miałem zaledwie siedem lat, tata zaprowadził mnie na pierwszy trening piłki nożnej. Był to klub Lechia Gdańsk, gdzie spędziłem większość mojego piłkarskiego życia. To właśnie tam dorastałem i uczyłem się, aż w końcu latem ubiegłego roku przeprowadziłem się do Nowego Sącza i obecnie reprezentuję barwy Sandecji Nowy Sącz – mówi Miłosz Kałahur.  

Zobacz też Oto finaliści plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku

W przeszłości wielokrotnie był powoływany do kadry narodowej piłki nożnej U-15, U-16, U-17. W tym roku chce powalczyć o wyjazd na mistrzostwa świata z kadrą Polski U-20, które odbędą się w Polsce. Miłosz Kałahur został nominowany w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny. Czy to on zwycięży? Przekonamy się już w piątek 1 marca podczas finałowej gali. Organizatorem XVI największego plebiscytu sportowego naszego regionu jest Stowarzyszenie Dla Miasta.

- Bardzo dziękuję za nominację w plebiscycie oraz za możliwość dojścia do finału – dodaje.  

RG [email protected] Film KSDziękujemy za przesłanie błędu