Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
01/03/2019 - 13:05

Michał Pasiut jest kajakarzem górskim. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia

Już za kilka godzin dowiemy się, kto zostanie najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny. W piątek 1 marca odbędzie się uroczysta gala. Jednym ze sportowców, który znalazł się w finale jest Michał Pasiut.

Michał Pasiut jest kajakarzem górskim. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia. W 2018 roku został wicemistrzem Europy w konkurencji drużynowej K1x3 Praga 2018. Zajął dziewiąte miejsce indywidualne w Pucharze Świata i został wicemistrzem świata w konkurencji drużynowej K1x3 Rio de Janeiro 2018.

- Swoje pierwsze kroki w tym pięknym sporcie stawiałem w klubie KS START Nowy Sącz pod okiem trenera Zbigniewa Bobrowskiego. Serdecznie go pozdrawiam i dziękuję za wszelkie wsparcie, którego udzielał mi na początku mojej kariery sportowej. Obecnie trenuję w klubie sportowym AZS AWF Kraków – mówi Michał Pasiut, który znalazł się w finałowej dwunastce najpopularniejszych sportowców Sądecczyzny.  

Zobacz też Oto finaliści plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku

Kto zwycięży? Przekonamy się już za kilka godzin podczas uroczystej gali. Organizatorem XVI największego plebiscytu sportowego naszego regionu jest Stowarzyszenie Dla Miasta.

- Kajakarstwo górskie pochłania cały mój czas. W tym momencie znajduję się w Australii na obozie przygotowawczym do sezonu, dlatego nie będą mógł wziąć udziału w gali. Bardzo serdecznie gratuluję zwycięzcom oraz wszystkim, którzy znaleźli się w finale. Jest to wielki zaszczyt i wyróżnienie móc znajdować się w dwunastce wybitnych sportowców. Życzę udanej gali i wspaniałego wieczoru – dodaje.

RG [email protected] Film KS, Fot. FB Michał PasiutDziękujemy za przesłanie błędu