Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
25/08/2018 - 14:35

Czy w Małopolsce warto budować ścieżki rowerowe? Debata "Sądeczanina"

W przedwyborczej atmosferze rozmawialiśmy w „Sądeczaninie” z członkiem zarządu województwa Leszkiem Zegzdą, wiceprezydentem Nowego Sącza Wojciechem Piechem, burmistrzem Starego Sącza Jackiem Lelkiem i wójtem gminy Łącko Janem Dziedziną. Ale jeszcze nie o wyborach lecz o wielkich planach pokrycia Małopolski tysiącem kilometrów nowych tras rowerowych.


Czy wobec fiaska planu stworzenia kompleksu sportów zimowych 7 Dolin to trasy rowerowe staną się latem nowym magnesem dla turystów? A może przede wszystkim powstają dla mieszkańców? Na to i na wiele innych pytań próbowaliśmy znaleźć odpowiedź podczas debaty na temat tras rowerowych w redakcji "Sądeczanina".

Zaraz, zaraz, ale czy goście sami mają rowery i nimi jeżdżą? Okazało się, że wiceprezydent Wojciech Piech ma w domu trzy, w tym jeden wyjątkowy: Romet sport, pamiętający jeszcze lata 80. Rowerem (do marki nie przywiązuje żadnej wagi) jeździ też Jan Dziedzina a także Jacek Lelek - dwa lata temu zainwestował w rower górski, który stał się teraz jego pasją. Leszek Zegzda rzecz skwitował krótko: tygodniowo rowerem pokonuję 150 kilometrów. A, rzecz równie ważna: wszyscy jeżdżą w kaskach.

Posłuchajcie, jak odpowiadali na inne pytania:Dziękujemy za przesłanie błędu