Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
26/02/2019 - 12:30

Adrian Bednarek gra w siatkówkę. Na swoim koncie ma kilkanaście złotych medali

Już za kilka dni dowiemy się, kto zostanie najpopularniejszym sportowcem Sądecczyzny. W piątek 1 marca odbędzie się uroczysta gala. Jednym ze sportowców, który znalazł się w finale jest Adrian Bednarek.

Adrian Bednarek ma zaledwie 16 lat. Na co dzień uczy się w I Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Jest siatkarzem SKPS Dunajec Nowy Sącz. W 2018 roku został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 17.

- Gram na pozycji libero. Siatkówkę zacząłem trenować gdy jeszcze uczęszczałem do czwartej klasy. Gra sprawia mi dużą przyjemność, dlatego właśnie tę dyscyplinę sportową wybrałem. Wcześniej trenowałem też piłkę nożną i pływanie – mówi Adrian Bednarek, który został nominowany w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny.

Zobacz też Oto finaliści plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2018 roku

Czy uda mu się zwyciężyć w plebiscycie? Przekonamy się już w piątek 1 marca podczas gali finałowej. Organizatorem XVI największego plebiscytu sportowego naszego regionu jest Stowarzyszenie Dla Miasta.

- Do tej pory udało mi się zdobyć piętnaście złotych medali w mistrzostwach województwa oraz dwa wicemistrzostwa Polski. Wielkim sukcesem jest również powołanie do reprezentacji Polski U 16 – dodaje 16-letni Adrian.

RG [email protected] Film KSDziękujemy za przesłanie błędu