Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
08/09/2018 - 17:55

TAURON Festiwal Biegowy: Bieg przebierańców: był faraon i legionista [WIDEO]

Takie rzeczy tylko na TAURON Festiwalu Biegowym: marszałek Józef Piłsudski ze swoją świtą na 100-lecie odzyskania niepodległości, inne historyczne postacie, bohaterowie znanych bajek, kreskówek oraz opowieści fantastycznych. W tym biegu liczyła się pomysłowość, a nie czas na mecie.

Każdego roku Festiwalu Biegowego Bieg przebierańców cieszy się ogromną popularnością. Ma on charakter zabawowy, a dedykowany jest miłośnikom przebierania się za dowolną postać z bajek, fantastyczną czy historyczną. 

Po raz kolejny w Biegu Przebierańców uczestniczyła zwyciężczyni dwóch poprzednich edycji. W poprzednich latach przebrana była za Damę ze złą suczką i postać z gwiezdnych wojen. Tym razem wystąpiła również ze swoim pupilem….


Legionista wyznał, że w stroju z lat 20. XX wieku, wraz ze swoją świtą - chciał uczcić tegoroczną, 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

W tym roku dostrzec wśród przebierańców można było faraona, średniowiecznych rycerzy, giermków, postaci z bajek, w tym Czerwonego Kapturka z wilkiem, trzy piękne gejsze, nauczycieli, zakonnice i ludzi wielu innych zawodów.

Zawodnicy mieli do pokonania 999 metrów. To jedyny bieg, w którym nie liczy się czasu. Wygrywają osoby i drużyny, a  wszyscy otrzymują pamiątkowe medale.

(MKA). fot. aut.

TAURON Festiwal Biegowy: Bieg przebierańców w różnych stylach i w różnych epokach
Bieg przebierańców zawsze jest niezwykle popularny! Obejrzyj zdjęcia:


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)