Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
09/09/2019 - 21:05

10 TAURON Festiwal Biegowy: wygrali wszyscy, nie tylko najtwardsi

Najtrudniejszą konkurencją 10. TAURON Festiwalu Biegowego był Brubeck Iron Run. Przez trzy dni blisko stu zawodników pokonało aż 100 mil (160 km), rozłożonych na 9 konkurencji. Wygrywali Artur Jendrych (kategoria 18-39 lat), Radosław Ślaski (40+ lat) oraz Krystyna Macioszek (klasyfikacja generalna kobiet). Ale nie tylko oni zostali uhonorowani. I nie tylko oni wygrali.

X TAURON Festiwal Biegowy to także – a może przede wszystkim – rekreacja i zabawa. W marszu nordic walking „Przegoń zawał” wzięły udział osoby po przebytym zawale, dla których ruch jest dziś niezbędny do normalnego funkcjonowania.

W biegu „1 km dalej od cukrzycy” mówiono wiele na temat  problemów diabetyków i sposobach przeciwdziałania chorobie, uznawanej za jedną z epidemii współczesnego świata (w Polsce dotkniętych cukrzycą może być nawet 3 mln osób). Przykład dali zwycięzcy.

- Dbam o swoje zdrowie zdrowia, co jakiś czas robię badania – mówiła na mecie zwyciężczyni rywalizacji kobiet Sylwia Hałaczkiewicz. – Żeby być zdrowym, trzeba się zdrowo odżywiać. Są zdrowe słodycze, ciasta na bananie i bez tłuszczu. Można, tylko trzeba chcieć – podkreśliła biegaczka z Bełchatowa.

Więcej na: festiwalbiegowy.pl

Tauron Festiwal Biegowy: nagrody i medale dla najlepszych, Toyota dla zasłużenie najszczęśliwszej
Sporo się działo ostatniego dnia jubileuszowego, 10 już Tauron Festiwalu Biegowego. Na scenie nagradzani byli najwytrwalsi uczestnicy, zwycięzcy trudnych biegów. Tysiące osób obserwowało też losowanie głónej nagrody, Toyoty Yaris, ufundowanej przez firmę Koral. Była losowana wśród tych, któzy ukończyli najcięższe konkurencje.


Dziękujemy za przesłanie błędu