Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 października. Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
30/11/2017 - 10:45

Serce-Sercu: Bez wolontariuszy ta akcja nie mogłaby się udać

W ubiegłym 2016 roku aż 1001 wolontariuszy z 74 sądeckich szkół wzięło udział w akcji charytatywnej Serce-Sercu. Jak będzie w tym roku? Już w piątek 1 grudnia rozpoczynamy zbiórkę żywności.

Dzięki bezinteresownej pomocy wolontariuszy, z roku na rok udaje się zebrać coraz to więcej produktów żywnościowych i pomóc większej liczbie potrzebujących. Rok temu dzięki hojności ludzi udało się zgromadzić aż 19 ton produktów, z których sporządzono 1260 paczek dla ubogich.

- Ta akcja jest potrzebna, a nawet konieczna, żeby osoby, które są ubogie i potrzebują tych darów, mogły zjeść normalny posiłek. Wszystkich serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału – mówi wolontariuszka Aneta Iwan.

Zobacz także: Już w piątek rusza akcja Serce-Sercu. Zobacz, jak było w ubiegłym roku

- Ludzie są bardzo hojni. Najczęściej do koszyków wkładają cukier, mąkę, makaron i inne najbardziej przydatne produkty. Nie brakuje też słodyczy dla dzieci – opowiadają z uśmiechem wolontariusze, którzy zbierali produkty w jednym ze sklepów  w Łącku.

Zobacz także: SERCE-SERCU. Już 1 grudnia rusza kolejna edycja największej akcji charytatywnej na Sądecczyźnie [WIDEO]

Gdyby zliczyć godziny, które wszyscy wolontariusze łącznie poświęcili na zbiórkę żywności w sklepach, to uzbierałoby się aż 296 dni.

- Jestem bardzo zaskoczona hojnością ludzi. Chcą pomagać i włączać się w takie akcje – opowiada Natalia Dulian. - Ja także tutaj jestem tylko dlatego, że lubię i chcę pomagać potrzebującym.

RG [email protected],Film KS

Jeśli zauważyłeś błąd, zaznacz fragment tekstu zawierający ten błąd.

Dziękujemy za przesłanie błędu