Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
20/12/2016 - 14:30

Paczki trafiają do potrzebujących, a szaleni emeryci śpiewają hymn [filmy, zdjęcia]

Od rana w naszym magazynie w Instytucie Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu przedstawiciele szkół, parafii i ośrodków pomocy społecznej odbierają paczki, przygotowane w ramach przedświątecznej akcji „Serce-Sercu”. Do południa wydano ich ponad dwieście.

Od początku grudnia, w sądeckich sklepach trwała zbiórka żywności. Przy koszach Fundacji Sądeckiej dyżurowali uczniowie z zaprzyjaźnionych z nami szkół. Wszystkie zebrane w ten sposób artykuły trafiły do wspólnego magazynu, w którym od wczoraj (19 grudnia) członkowie Klubu Szalonych Emerytów, pakują paczki.

- Jest ich już ponad pięćset, a do rozdysponowania mamy jeszcze bardzo dużo żywności – mówi Barbara Michalik z Klubu Szalonych Emerytów.

Paczki są bardzo ciężkie – każda waży około 10 kilogramów. Dziś (20 grudnia) z nowosądeckiego magazynu wędrują one do lokalnych koordynatorów akcji, a ci dostarczą je do potrzebujących rodzin.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy wspólnie z Sądeczaninem dokonywać takich wielkich dzieł charytatywnych – mówi Barbara Witecka z Zespołu Szkół w Świniarsku.

Wielkie podziękowania należą się kilkudziesięciu tysiącom mieszkańców Sądecczyzny – to dzięki ich hojności paczki powędrują do około tysiąca ubogich rodzin. Drugim naszym bohaterem są uczniowie, których specjalnie nie trzeba zachęcać do dobroczynności i podzielenia się swoim czasem nawet w weekendy. Trzecim bohaterem są emeryci, którzy z wielkim zaangażowanie włączyli się w pakowanie świątecznych prezentów.

KB, zdjęcia, film: KS

Paczki


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)