Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
14/02/2019 - 20:50

Wojciech Mróz. Trenuje dziewczyny, które kopią piłkę na medal [WIDEO]

Przez lokalną społeczność gminy Gródek nad Dunajcem pieszczotliwie nazywane są „gwiazdeczkami”. Ich pasją jest piłka nożna. Grają w drużynie Uczniowskiego Klubu Sportowego 3 Staszkówka Jelna i grają na medal. Współtwórcą tego sukcesu jest Wojciech Mróz, nauczyciel wychowania fizycznego w Jelnej.

- Jestem dumny z tego, że malutki uczniowski klub, który osiem lat temu  liczył ledwie osiem zawodniczek  zamienił się w prawdziwą  piłkarską potęgę. Teraz trenuje u nas 150 piłkarek z Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego i ziemi gorlickiej – mówi prezes i trener klubu Wojciech Mróz.

W kategoriach młodzieżowych klub lokuje się w ogólnopolskiej  czołówce, a dziewczęta po prostu kopią piłkę na medal i odnoszą sukcesy w ogólnopolskich mistrzostwach.

-Mamy w swoich szeregach siedem reprezentantek Polski i dwanaście reprezentantek województwa – mówi Mróz i dodaje, że klub stwarza zawodniczkom znakomite warunki do rozwoju, bo  piłkarki nie muszą za nic płacić. Klub zapewnia im szkolenia, wyjazdy, treningi i sprzęt sportowy.

Nominację do nagrody w plebiscycie „Sądeczanin Roku” trener „gwiazdeczek” przyjął z prawdziwym zaskoczeniem.

- Na pewno jest mnóstwo innych osób, które na taką nagrodę zasługują. To dla mnie olbrzymie wyróżnienie i zaszczyt, ale też ogromny powód do radości, bo to okazja do promocji naszego klubu u wspaniałych zawodniczek.

Więcej informacji o kandydacie: Wojciech Mróz. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

Wójt gminy Gródek nad Dunajcem Józef Tobiasz, który zarekomendował trenera Wojciecha Mroza do nagrody nie ukrywa, że ceni go nie tylko jako odnoszącego sukcesy szkoleniowca, ale również jako człowieka. Człowieka bardzo zdeterminowanego, zawsze uśmiechniętego, pomocnego i obrotnego.

– To nauczyciel, który ma świetny kontakt z młodzieżą, czym nie każdy pedagog może się dziś pochwalić. Żadnej z dziewcząt z drużyny nie musi do trenowania jakoś szczególnie namawiać – młode piłkarki same garną się do klubu. Wojciech Mróz zawsze ma dla nich czas nie tylko w sprawach związanych z funkcjonowaniem klubu. To procentuje w każdej dziedzinie związanej z kształtowaniem młodych pokoleń w Gródku.

Jak dodaje Wójt,  w Gródku nie ma boiska, które spełniałoby wymogi drugiej ligi. Stowarzyszenie UKS 3 Staszówka Jelna  musi wynajmować boisko w Stróżach. A nie jest to łatwe nie tylko od strony finansowej, ale również logistycznej. Ale wójt i rada – w ślad za sukcesami i wolą walki młodych piłkarek i ich trenera – już podjęli działania na rzecz budowy odpowiedniego boiska w Siennej. –

Przejęliśmy  tereny od Tauronu i już jesteśmy na etapie zmiany w planie przestrzennego zagospodarowania i mamy nadzieję, że za rok czy dwa ruszymy z budową boiska – zapowiada Józef Tobiasz, który nie ukrywa, że Mrozem jako szkoleniowcem i jego podopiecznym już interesują się inne kluby z Polski.

Wojciech Mróz – SMS o treści SR.4 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.Dziękujemy za przesłanie błędu