Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 sierpnia. Imieniny: Ireneusza, Konstantego, Marii
05/02/2018 - 16:30

Sądeczanin Roku 2017. Piotr Fałowski to skromny bohater z Małej Wsi

Zachowanie Piotra Fałowskiego jest licznie nagradzane przez liczne instytucje. On jednak bardzo skromnie i spokojnie do tego wszystkiego podchodzi. Nie czuje się bohaterem

W czwartek 4 stycznia tego roku kilkanaście minut po południu z mostu helleńskiego w Nowym Sączu do Dunajca wskoczyła 52-letnia kobieta. Piotr Fałowski przejeżdżając przez most helleński zauważył kobietę, która dziwnie się zachowywała na chodniku. W pierwszej chwili myślał, że dostała jakiegoś ataku. Dlatego zatrzymał samochód i wysiadł z niego aby jej pomóc,  ale kobiety już nie widział gdyż skoczyła z  mostu do Dunajca. Bez namysłu rzucił się do wody, żeby ją ratować.

Zobacz: Piotr Fałowski. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku"

Niestety, pomimo trudu i wysiłku Piotra Fałowskiego, który narażał własne życie, kobiety nie udało się uratować. Bohaterstwo spotkało się z ogromnym uznaniem ze strony mieszkańców Sądecczyzny. Mieszkaniec Małej Wsi bardzo skromnie ocenia swój czyn i sugeruje, że to normalny odruch.

ZOBACZ AKTUALNE WYNIKI GŁOSOWANIA (tylko formularz elektroniczny)

- Odnośnie sytuacji na moście, to przykra sprawa, ta kobieta nie żyje. Nie wiem dlaczego tak zrobiłem, ale myślę, że każdy człowiek ma dany instynkt. Tak trzeba było zrobić. Czy to wyczyn? To była chwila i moim zdaniem tak się powinno postępować - powiedział skromnie Piotr Fałowski.

Piotr Fałowski – SMS o treści SR.7 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2017.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"