Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
14/02/2019 - 20:25

Dorota Smaga. Najważniejsi są dla niej uczniowie i matematyka

Jest nauczycielem z powołania i mówi, że uwielbia swój zawód. Z prawdziwą pasją uczy matematyki. Podkreśla, że najważniejsi są dla niej uczniowie, którym zawsze życzy jak najlepiej.

- Ta nominacja sprawiła mi wielką radość – mówi o udziale w plebiscycie Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. - Bardzo się cieszę, że znalazłam się w gronie tych, którzy zostali nominowani do tego wyróżnienia.

Dorota Smaga jest nauczycielem z powołania. Praca w szkole to jej pasja.

- Uwielbiam swój zawód. Od dziecka chciałam być nauczycielką tak pięknego przedmiotu jakim jest matematyka. Najważniejsi są dla mnie uczniowie - ich bezpieczeństwo i ich przygotowanie do dorosłego życia.  Chciałabym, żeby dostali się na najlepsze uczelnie w Polsce i za granicą.  Ciągle im powtarzam, że matematyka jest wspaniała i trzeba się jej uczyć. Daję moim uczniom dużo zadań. Czasami są na mnie źli, ale potem przyznają, że to procentuje. Jednak najbardziej cieszy mnie to, kiedy z przekonaniem mówią, że drugie liceum to ich drugi dom.  

Więcej informacji o kandydatce: Dorota Smaga. Kandydat w plebiscycie "Sądeczanin Roku 2018"

- Znamy się od kilkunastu lat. Zawsze podziwiałam jej dokonania zawodowe, pracę z uczniami, osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, a także doskonałą organizację pracy w II Liceum– mówi Anna Leśniak, nauczycielka historii w sądeckiej „Dwójce”, która zgłosiła Dorotę Smagę do tytułu „Sądeczanin Roku 2018”.

- Jest osobą odpowiedzialną, kompetentną, pracowitą, a także wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka. Nigdy nie odmawia pomocy. Sama pomaga i popiera działalność charytatywną. Z jej inicjatywy w szkole i poza szkołą zorganizowano wiele udanych imprez. Wymaga nie tylko od innych, ale także od siebie. Szkoła cieszy się wielką popularnością. Zdawalność matur od dwóch lat jest stuprocentowa – dodaje Anna Leśniak.

Dorota Smaga – SMS o treści SR.9 pod numer 7168 (koszt 1,23 zł brutto) lub ZAGŁOSUJ ONLINE lub wydrukuj i wypełnij KUPON

MOŻESZ ZAGŁOSOWAĆ NA WSZYSTKIE TRZY SPOSOBY

Kliknij i zobacz listę wszystkich kandydatów do tytułu Sądeczanin Roku 2018.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu