Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
10/04/2019 - 18:50

Sądeckie Młode Talenty: przeważa płeć piękna i polski repertuar

Środa 10 kwietnia to drugi dzień przesłuchań w konkursie „Sądeckie Młode Talenty” organizowanym przez Fundację Sądecką. Wśród uczestników zdecydowanie przeważały reprezentantki płci pięknej i – w śpiewie- repertuar w języku polskim. Jak pierwsze występy ocenia nasze jury? Kto dziś walczy o jego uznanie?

Zobacz też: Sądeckie Targi Ogrodnicze: znajdziesz tu nawet rośliny „człoekoodporne”

Marcin Królikiewicz przewodniczący jury szóstej edycji konkursu „Sądeckie Młode Talenty” podpytywany o poziom eliminacji z miejsca podkreślił, że poziom cały czas jest bardzo wysoki a jeden z wokalistów i z zespołów zrobili prawdziwe show. W stosunku do poprzednich edycji zmieniał się natomiast przekrój wiekowy uczestników – było mniej najmłodszych dzieci a zdecydowanie więcej młodzieży. Członkowie jury śmieją się też, że nadal show-biznes zdominowany jest przez przedstawicielki płci pięknej. Panów – chłopców i nastolatków było zauważalnie mniej. Oceniających ucieszył też fakt, że konkursowicze chętniej niż zazwyczaj sięgali do polskiego repertuaru.

A kto dziś prezentował się przed Marcinem Królikiewiczem, Katarzyną Citak, Mariolą Pater, Jagodą Barciszewską i Kordianem?

Jako pierwsza wystąpiła 25-letnia Patrycja Fereniec, która zaśpiewała własną kompozycję.

- Dzisiaj wykonam swój autorski utwór pod tytułem "Lubię". - zapowiadała.Konkurs Sądeckie Młode Talenty był dla niej pierwszą okazją do sprawdzenia się przed profesjonalnym jury. Na co dzień Patrycja zajmuje się też dziennikarstwem i aktorstwem. Nie ukrywa, że chce związać swoje życie z show biznesem. - Rozwijam się już od dobrych kilku lat. I jako wokalistka, i jako aktorka i dziennikarka. Moim opiekunem artystycznym jest od niedawna Artur Kmiecik.

Wiktoria Krzyśko ma 14 lat i pochodzi z Łącka.

Z muzyką związana jest od siedmiu lat. Jeśli chodzi o śpiew uczy się pod okiem specjalistów. Dziś prezentowała piosenkę pod tytułem „ Będziesz chciał” z repertuaru Fundacji Młodzi Artyści.

ES [email protected] Film: Krzysztof Stachura

Sądeckie Młode Talenty 2019 - dzień II




Fot.: uczestnicy drugiego dnia eliminacji w szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty.






Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)