Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
13/05/2019 - 19:35

Sądeckie Młode Talenty: Kacper Wąs wyrasta na akordeonowego mistrza!

14-letni Kacper Wąs pochodzi z miejscowości Kryg koło Gorlic i jest uczniem Szkoły Podstawowej w Dominikowicach i Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach. W szóstej edycji konkursu SKT zaprezentował utwór – znany doskonale miłośnikom Chóru Aleksandrowa – „Jedzie Kozak za Dunaj” J. Smirnova.

Kacper Wąs na akordeonie gra od sześciu lat. Jego opiekunem muzycznym jest Aleksander Cetnarowski. – Gram też na klawiszach i planuję nauczyć się grać na gitarze – dodaje. Jego muzycznymi idolami są Marcin Wyrostek i zespół Motion Trio. Mimo młodego wieku Kacper może się pochwalić imponującym doświadczeniem scenicznym.

Zobacz też: Kipimy pasją i radością tworzenia! Półfinaliści SMT nagrywają teledyski

– Uczestniczyłem w przeglądach muzycznych „Ja też mam talent” w Gorlicach. Raz nawet udało mi się zdobyć pierwsze miejsce. W 2016 roku uczestniczyłem też w konkursie Sądeckie Młode Talenty. Jeżdżę na konkursy akordeonowe do Płocka, Przemyśla i Jasła – tu byłem pierwszą osobą z Gorlic, która wygrała - oraz do Warszawy. Czasami też wyjeżdżam na przeglądy za granicę a dokładniej na Słowację do Popradu. Uczestniczę też w „Konfrontacjach akordeonowych” na przemian w Gorlicach i Sanoku, gdzie udało się mi zdobyć trzecie miejsce. Zdobyłem też pierwsze miejsce i nagrodę specjalną na ogólnopolskim konkursie imieniem Mirosława Nizurskiego w Kielcach – wylicza tylko niektóre swoje sukcesy.

Obok muzyki ma też inne pasje: grę w piłkę nożną i jazdę na rowerze. O jakiej przyszłości marzy? I tu Was zaskoczymy – nasz półfinalista chce rozwijać się nie tylko muzycznie, ale i zdobyć zawód mechatronika studiując w Gorlicach.

W szóstej edycji konkursu Sądeckie Młode Talenty głosowanie odbywa się jedynie za pomocą sms. Głosowanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza część, która wyłoni 5 Waszych faworytów potrwa od 14 maja do 23 maja do godziny 12. w południe.
By zagłosować na Kacpra Wąsa wyślij sms o treści TALENT.25 na numer 7168.

Koszt sms 1,23 zł brutto. Warto też dodać, że dochód z głosowania zasili pulę stypendiów artystycznych dla laureatów konkursu. Z jednego numeru telefonu można wysłać tylko jeden sms na danego kandydata. Głosowanie potrwa do 23 maja (do godz. 12:00).

Faworytów głosowania poznacie już dzień później 24 maja podczas naszej wielkiej gali "Sądecki Diament". Druga tura głosowania sms odbędzie się już w dniu wielkiego finału, czyli 24 maja podczas Gali Sądecki Diament w godzinach od 12. do 15 i wyłoni laureata głosujących. Wtedy też jury wybierze tych najlepszych z najlepszych.

Chcesz zobaczyć listę wszystkich kandydatów, na których możesz oddać głos? Kliknij i zobacz listę wszystkich 27 półfinalistów.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)